Krótsze kolejki DPSów dzięki Przepustce Priorytetowej w Overwatch!

Dzisiejszej nocy na serwerach PTR pojawiła się Przepustka Priorytetowa w Overwatch. To szansa dla DPSów na krótsze kolejki do gry.

przepustka priorytetowa w overwatch

W niedawno zaprezentowanym Developer Update Jeff Kaplan ujawnił podstawowe informacje o Przepustce Priorytetowej w Overwatch. Ma ona pomóc graczom skrócić kolejkę do swojej ulubionej roli gdy wybierze nową rolę FLEX (w której przez jeden czy dwa mecze zagra jakąkolwiek rolą).

Jak działa Przepustka Priorytetowa w Overwatch?

Dzisiejszej nocy pojawił się oficjalny wpis na blogu PlayOverwatch, w którym Scott Mercer wyjaśnia jak funkcjonuje Przepustka Priorytetowa w Overwatch. Wraz z nią funkcjonalność zawitała na serwery PTR, gdzie już teraz można testować nowe rozwiązanie.

Jak jednak działa przepustka priorytetowa w Overwatch? Każdy gracz natarcia, który zdecyduje się zagrać mecz inną rolą i wybierze FLEX, w zależności od wyniku meczu otrzyma określoną liczbę punktów priorytetowych. Aktualnie liczba ta będzie weryfikowana i w trakcie testów może ulec zmianie. Również maksymalna liczba punktów do zdobycia ulegnie zmienia, i wynosi na ten moment 40 punktów.

Następnie punkty te będzie można wykorzystać w kolejnej grze, w której gracz zechce powrócić do roli natarcia. Wykorzystując punkt przepustki czas oczekiwania na kolejny mecz zostanie skrócony. O ile? Tego nie wiemy, ale gracze, którzy zechcą wykorzystać przepustkę zostaną poinformowani o ile skrócona zostanie jego kolejka.

Jak dodaje Scott ciężko jest wyrównać kolejki dla wszystkich ról, w momencie gdy zdecydowana większość graczy chce grać DPSami. Blizzard ma nadzieję, że nowy mechanizm zachęci DPSów do zagrania kilku meczów innymi rolami by np. w kolejnych meczach zyskać dwu lub trzykrotnie niższy czas kolejki.