Krystal będzie musiał zapłacić 2 mln kary Hangzhou Spark?!

Hangzhou Spark żąda od swojego byłego gracza Krystala aż 2 mln dolarów odszkodowania!

krystal ma zapłacić 2 mln dolarów byłemu pracodawcy

Nowy nabytek Guangzhou Charge ma spore problemy natury finansowej. Bilibili Esports, właściciel organizacji Hangzhou Spark wystosowało wniosek arbitrażowy o odszkodowanie od Krystala do China International Economic and Trade Arbitration Commission. Organizacja żąda od zawodnika ponad 2 milionów dolarów.

Krystal nie zabłysną grą w Hangzhou Spark. Unikał brania udziału w rozgrywkach, nie odpowiadał na kontakty z menadżerami i trenerami, a gdy poprosił o urlop opiekuńczy nad ciężko chorą matką, niedługo potem wrzucał zdjęcia z wycieczki z nią i swoją dziewczyną w parku tematycznym w Chinach. Dodatkowo oszukiwał swoich pracodawców w związku z lotami do Stanów gdzie prezentował przeterminowane wizy przez co na lotnisku był natychmiastowo zawracany do kraju.

W zeszłym roku został odsunięty ze składu, a w czerwcu tego roku wyrzucony z organizacji za złamanie kontraktu.

Guangzhou Spark w związku z oskarżeniami wobec ich zawodnika wystosowało komunikat prasowy, w którym organizacja potwierdziła, że podpisała kontrakt z Krystalem jako wolnym strzelcem nie łamiąc żadnych regulacji Overwatch League, oraz że nie będzie wspomagało ani wtrącało się w spór prawny z byłym pracodawcą.

Nie oznacza to jednak, że Krystal zapłaci żądane 2 mln dolarów. Bilibili oczekuje aktualnie na rozpatrzenie sporu przez komisję arbitrażową i dopiero wynik tego arbitrażu pokaże czy kwota żądania zostanie utrzymana.

Aktualnie zawodnik będzie grał w drużynie akademii Guangzhou Charge, Ignition One w Overwatch Contenders.