LEGO odwołuje premierę klocków Overwatch!

LEGO wydało oświadczenie o czasowym, a potencjalnie całkowitym zawieszeniu współpracy w wydawaniu zestawów sygnowanych logiem Blizzard!

Po niedawnej wpadce francuskiego sklepu, (który przypadkowo ujawnił zestaw LEGO 'Tytan’) nastąpiło zamieszanie, po którym LEGO widocznie zaczęło dokładniej przyglądać się temu co się dzieje z i wokół Overwatch 2.

Najprawdopodobniej dopiero w tym momencie zorientowali się w jakiej sytuacji znajduje się Activision-Blizzard i odkryli aferę w sprawie traktowania pracowników, oraz pozwy stanowe i federalne.

Jak na razie dla ratowania wizerunku swojej korporacji (w innych przypadkach nie przeszkadza im traktowanie pracowników chińskiej produkcji lub dystrybucji w Amazon) wydano jedynie lakoniczne oświadczenie o zatrzymaniu planów wydania zestawów i śledzeniu przebiegu całej sytuacji.

We are currently reviewing our partnership with Activision Blizzard, given concerns about the progress being made to address continuing allegations regarding workplace culture, especially the treatment of female colleagues and creating a diverse and inclusive environment. While we complete the review, we will pause the release of a LEGO Overwatch 2 product which was due to go on sale on February 1, 2022.

W tym zamieszaniu i próbie budowania swojego image LEGO przypadkowo ujawniło wcześniejszą datę rozpoczęcia ofensywy promocyjnej Overwatch 2. Miała ona rozpocząć się 1 lutego 2022, a więc w synergii z odwołanym niedawno BlizzcOnline.

O dalszych krokach wobec Activision-Blizzard i losie partnerstwa LEGO zadecyduje i poinformuje później, w zależności od kroków i rozwiązań jakie zostaną podjęte na drodze rozwiązania kryzysu pracowniczego.