Letnie Igrzyska 2020 w Overwatch. Czego możemy spodziewać się po wydarzeniu?

Okres letni w Overwatch to niemalże zawsze Letnie Igrzyska. Wydarzenie, które wkrótce powinno wystartować zapewni nam ponownie możliwość zdobycia wielu wakacyjnych skinów. Czego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji?

letnie igrzyska overwatch 2020

Letnie Igrzyska w Overwatch to pierwsze wydarzenie sezonowe, które pojawiło się w grze. Od tej pory mieliśmy już cztery edycje wydarzenia, a tegoroczna będzie już piątą, jubileuszową. Warto zatem spojrzeć na to czego możemy spodziewać się po Letnich Igrzyskach Overwatch 2020.

Brak nowych trybów na Letnie Igrzyska Overwatch 2020

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się bez nowości w postaci kolejnych trybów rozgrywki. Gracze ponownie będą mogli zagrać jedynie w Lucioball, w którym dwie drużyny składające się po trzech Lucio mają za zadanie wygrać mecz piłki nożnej podobnej do rozgrywki Rocket League.

Jeff Kaplan już w tym roku ujawnił, że tegoroczne wydarzenie pojawi się bez większych nowości pod względem trybu. Obiecał jednakże, że postarają się aby gra była świeża, a co za tym idzie Lucioball przejdzie pomniejsze zmiany trybu.

Nie dodamy nowego sportu – nie będzie nowego Lucio Ball (czy Lucio Hockey, którego wszyscy chcą) (…) Ale postaramy się dodać kilka modyfikacji do istniejącej zawartości i spróbujemy zapewnić powiew świeżości w grze.

Gracze oszaleją z zachwytu na widok nowych skinów na Letnie Igrzyska Overwatch 2020

Powyższy nagłówek jest dosłownym tłumaczeniem słów Jeffa Kaplana. Według zapowiedzi dewelopera tegoroczna edycja zapewni masę nowych skinów, po których zobaczeniu gracze dosłownie będą zbierać szczękę z podłogi.

Spojrzałem przez ramię artystów koncepcyjnych na skiny, które tworzą i jestem pewien, że gracze oszaleją kiedy je tylko zobaczą.

Jeff Kaplan zawsze podchodzi bardzo entuzjastycznie do swojej pracy i ich efektów. Czego niestety nie można powiedzieć o graczach, którzy uważają, że większość zachwytów Jeffa nie jest tak ekscytująca jakby sami tego chcieli. Już niejednokrotnie zapowiadał nam świetne skórki, które mimo że ładne nie były w żaden sposób imponujące. Najlepszym przykładem jest tu skórka uczennicy D.Vy, która być może była czymś czego oczekiwali koreańscy gracze, ale czymś co nie zachwyciło graczy z pozostałych części świata.

Jednak jeśli mielibyśmy spojrzeć na historycznie dodane skórki i te, które miałyby pojawić się w tym roku przewiduję, że część będzie dotyczyło kolejnych olimpijskich konkurencji jakimi są:

  • Boks,
  • Zapasy,
  • Kolarstwo,
  • Jeździectwo,
  • Wioślarstwo,
  • Pływanie.

Oczywiście Blizzard obiega powoli od typowych Igrzysk, czego efektem są zeszłoroczne skórki Footballu Amerykańskiego, Baseballu czy LaCrosse, czy generalnie dodawane typowo wakacyjne skórki.

Tygodniowe wyzwania podczas Letnich Igrzysk w Overwatch

W 2018 roku Blizzard rozpoczął nowe mini wydarzenia, które polegały na wygraniu 9 meczów aby otrzymać kilka nagród co 3 zwycięstwa. Pierwszy raz taki mechanizm zobaczyliśmy podczas wyzwania Nano Coli D.Vy. Następnie pojawiły się dla Any, Baptiste, Łaski i Ashe, a w międzyczasie zaimplementowano je do wydarzeń sezonowych. Letnie Igrzyska 2019 posiadały trzy wyzwania tygodniowe, podczas których mogliśmy zdobyć nowe epickie skórki, ikony graczy i spreje.

Jako, że od tego czasu większość wydarzeń sezonowych miało już tygodniowe wyzwania, pewne jest że ta mechanika pojawi się również podczas Letnich Igrzysk w Overwatch.

Rok 2020 będzie niestety rokiem posuchy w Overwatch. Deweloperzy zapowiadali, że skupiają się w głównej mierze na pracy nad Overwatch 2, a aktualnie istniejące wydarzenia nie doczekają się nowych trybów, a jedynie modyfikacji tych już istniejących.