Lifeweaver to nowy bohater wsparcia w Overwatch 2!

Dzisiejszego wieczoru Blizzard ujawnił wizerunek nowego bohatera w Overwatch 2. To Lifeweaver.

Lifeweaver - nowy bohater wsparcia Overwatch 2

Nowym bohaterem jest przedstawiciel Tajów. Nazywa się Niran Pruksamanee, który wynalazł technologię Biolight służącą to leczenia. Jest to technologia mocno związana z botaniką, co widać od razu po zrzutach ekranów nowego herosa. Informacje te wyciekły z przedwcześnie opublikowanym wywiadzie z twórcami na łamach portalu PCGamesN. Artykuł co prawda został już zdjęty, ale prezentujemy Wam umiejętności zaprezentowane w wywiadzie.

Umiejętności Lifeweavera – nowego bohatera Overwatch 2

Lifeweaver to postać, która posługuje się umiejętnościami manipulacji pozycji. Nie tylko może zmieniać pozycje przeciwników i sojuszników ale również szybko zmienić swoją własną pozycję by znaleźć się w bezpiecznym miejscu bądź doskoczyć do sojuszników.

@siomerpl

Grałem Lifeweaverem, nowym bohaterem w Overwatch 2! #overwatch #overwatch2 #blizzard #gamer #gaming

♬ dźwięk oryginalny – Siomer

Podstawową umiejętnością jest leczący Healing Blossom, który odpowiada za przywracanie życia sojusznikom. Jak twórcy powiedzieli w wywiadzie:

Celem było stworzenie nowego bohatera wsparcia, który nie musi być uzależnionym od aima. Lifeweaver został zaprojektowany dla graczy, którzy dbają bardziej o własne pozycjonowanie się i wyczucie gry – umiejętnościami, które sprawdzają się bardziej niż celowanie.

Lifeweaver posiada jednak alternatywną umiejętność podstawową, którą jest Thorn Volley. Pozwala bohaterowi na bardziej agresywną rozgrywkę raniąc i zadając całkiem pokaźne obrażenia.

Z kolei umiejętność Rejuvenating Dash to szybki odskok w wybranym kierunku, który przy okazji leczy bohatera. Ma przydawać się w potyczkach gdy trzeba szybko uciec by dostarczyć sobie odrobinę dodatkowych punktów leczenia.

Z kolei umiejętność pasywna o nazwie Parting Gift powoduje, że po śmierci bohatera zostaje po nim kwiat. I pierwsza osoba, która do niego pobiegnie zostanie automatycznie uleczona, bez względu czy jest sojusznikiem czy przeciwnikiem.

Kolejną umiejętnością jest Petal Platform, która tworzy platformę w wybranym miejscu. Pierwsza postać, która na nią stanie spowoduje lewitowanie platformy i wzniesienie bohatera znajdującego się na nim.

Ultem jest umiejętność Tree of Life, która powoduje, że w wybranym miejscu wyrasta biotechnologiczne drzewo, które leczy pobliskich sojuszników tak długo jak jest aktywne. Umiejętność pozwala blokować widoczność jak i przeprawę w tzw. chokepointach.

Szczegóły działania na gameplayach poznamy już jutro gdy zniesione zostanie embargo.