Mapy 2CP powrócą do Overwatch po reworkach

Deweloperzy ujawnili, że mapy 2CP powrócą do Overwatch po ich reworkach.

mapy 2cp powrócą do Overwatch po reworkach

Podczas bety Overwatch 2 deweloperzy postanowili wyłączyć całkowicie tryb Szturm i usunąć wszystkie mapy z rotacji. Jednak Blizzard nie planuje wyrzucać do kosza tych map. Co prawda sam tryb nie jest planowany do powrotu, ale wszystkie mapy, które pod niego zbudowano (Świątynia Anubisa, Paryż, Volskaya Industries, Kolonia Księżycowa Horyzont i Hanamura) przejdą odpowiednie reworki.

Tryb Szturmu był bardzo mocno hejtowany przez graczy przez ostatnie lata. Deweloperzy próbowali dokonać lekkich modyfikacji map, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło i bez modyfikacji trybu jako takiego nie uda się osiągnąć odpowiedniego balansu. Mapy póki co będą wykluczone z rotacji tak jak sam tryb i będą czekały na lepsze czasy, gdy Blizzard dopracuje już wszystkie funkcje Overwatch 2 przed premierą. Jednak powrócą już najpewniej jako przystosowane do zupełnie innego trybu rozgrywki.

Informacja ta pojawiła się w ostatnich Patch Notes bety Overwatch 2.

Usunięcie map typu Szturm

Wraz z dodaniem trybu Przepychanka i nowych map do Overwatch postanowiliśmy usunąć wszystkie mapy typu Szturm z rotacji Szybkiej gry i Rywalizacji.

Po przeanalizowaniu wszystkich map i trybów zauważyliśmy, że Szturm zawsze był źródłem niezadowolenia dla wielu członków naszej społeczności. Uważamy, że problemy związane z mapami tego typu można rozwiązać jedynie poprzez wprowadzenie poważnych zmian w tym trybie i gruntowne przerobienie plansz, co skutkowałoby całkowitą przebudową poziomów. Postanowiliśmy skupić nasze wysiłki na tworzeniu map w nowych, ekscytujących miejscach na całym świecie, takich jak Toronto czy Rzym.

Chociaż mapy typu Szturm znikną ze standardowej rotacji, to wszystkie (Hanamura, Świątynia Anubisa, Volskaya, Paryż i Kolonia Księżycowa Horyzont) będą nadal dostępne do wykorzystania w grach niestandardowych i w Warsztacie. Będziemy również szukać możliwości przywrócenia ich w przyszłości do rotacji Szybkiej gry i Rywalizacji, a także do specjalnych wydarzeń i trybów z Salonu gier.

Będziecie tęsknić za Szturmem?

Źródło: Playoverwatch.com