Mapy 2CP zmienią się na 3CP? Jeff Kaplan odpowiada

Na forum Battle.Net rozgorzała dyskusja dotycząca modyfikacji map 2CP na 3CP. W temacie wypowiedział się sam Jeff Kaplan ujawniając co nieco.

zmiany map 2CP w overwatch

Mapy 2CP, czyli mapy szturmowe są sporym problemem graczy, którzy chcieliby aby zmienić je na mapy 3CP, czyli z trzema punktami do zdobycia. Temat jest o tyle gorący, że zawsze wywołuje skrajne emocje. Nic dziwnego więc, że w temacie wypowiedział się również papa Jeff, który ujawnił co nieco na temat filozofii i prac nad zmianą tego systemu.

Jak przyznał teamt map szturmowych jest bardzo gorącym tematem również wśród deweloperów. Dyskusje o nich prowadzone są praktycznie non stop i są zdecydowanie najczęściej omawianym tematem w firmie. Według Jeffa Kaplana mapy 2CP mają fundamentalne wady, które uzależnione są o stylu rozgrywki, a właściwie jego poziomu. Inaczej na to patrzą zawodowcy, inaczej osoby grające rankedy, a jeszcze inaczej Ci, którzy grywają Szybkie gry.

Według Jeffa Kaplana, nie wszyscy są tego samego zdania, że mapy powinny zostać całkowicie przebudowane. Deweloperzy próbowali już testować moduł 3CP jednakże prace nad tym wymagają nie tylko przebudowy mechaniki trybu ale zbudowania niemal od zera całej nowej mapy.

Niestety nic poza tym nie wiemy. Jeff zapowiedział, że będą poszukiwać możliwych rozwiązań. Nie ma złotego środka, który można byłoby zastosować w przypadku 2CP, ale obiecał, że problematyka tych map znajduje się na szczycie listy zadań deweloperów.