Mapy Szturmowe (2CP) zostaną usunięte z Overwatch! W planach nowy tryb

Blizzard ponownie potwierdził, że mapy 2CP znikną z Overwatch, a na ich miejsce pojawi się nowy tryb gry!

rankedy w overwatch wyłączone

Mapy 2CP (szturmowe) od bardzo dawna są kulą u nogi deweloperów. Plotki o ich modyfikacjach pojawiały się już dwa lata temu, natomiast do tej pory nie widzieliśmy większych zdecydowanych kroków dewelopera. Podczas wczorajszego pokazu PvP w Overwatch 2, Aaron Keller potwiedził, że mapy 2CP znikną całkowicie z Overwatch, a przynajmniej z tych najważniejszych rozgrywek: Szybkiej Gry i gier Rankingowych.

Zmiana ta jest najpewniej podyktowana opiniami społeczności, która już od dłuższego czasu domagała się usunięcia trybu szturmowego z Overwatch. Najwyraźniej deweloperzy wzięli sobie zdanie graczy do serca i w Overwatch 2 nie zobaczymy żadnej nowej mapy szturmowej. Najpewniej właśnie z tego powodu Goeteborg nie został pokazany w dniu wczorajszym. To właśnie ta mapa podczas BlizzCon 2019 była zaprezentowana jako mapa szturmowa.

Aby jednak nie pozostawiać gry uboższej w tryb. Aaron Keller zapowiedział, że Overwatch 2 doczeka się zupełnie nowego trybu, który jest aktualnie testowany wśród deweloperów. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów jego mechaniki.

Poza Przepychanką, zespół pracuje obecnie nad wprowadzeniem dodatkowego, nowego trybu gry do Overwatch 2. Nie mamy jeszcze żadnych szczegółów, którymi chcielibyśmy się podzielić, ale nie możemy się doczekać, aby powiedzieć o nim więcej przed premierą Overwatch 2. Podczas transmisji na żywo potwierdziliśmy również, że Szturm (znany potocznie jako „2CP”) opuści map pool trybu rywalizacji w Overwatch 2, aby zastąpić ją nowym trybem gry. Zamierzamy nadal udostępniać istniejące mapy Szturmu do gry w pewnym zakresie (gry niestandardowe itp.) wraz z wydaniem Overwatch 2.

Niestety, podczas pokazu nie podano żadnych informacji na temat premiery gry, ani nawet przybliżonych testów. Nie wiemy zatem kiedy dokładnie 2CP znikną z Overwatch (poza oczywistym sloganem, że podczas premiery Overwatch 2).