Michael Chu odszedł z Blizzarda!

Dosyć niespodziewana informacja dotarła od samego Michaela Chu. Postanowił opuścić szeregi Blizzarda.

michael chu odszedł z blizzarda

Michael Chu to główny scenarzysta Overwatch. Był sukcesorem pracy, którą pozostawił po sobie Chris Metzen. To właśnue spod jego pióra wyszło większość historii jakie mieliśmy okazję poznać w grze. Jednak jak każda histora tak i jego praca ma swój koniec. Michael postanowił szukać nowych wyzwań.

Jego odejście można odczytywać dwojako. Historia Overwatch została rozwinięta na wiele lat do przodu i jego udział w projekcie nie był już potrzebny. Z drugiej strony być może Overwatch nie nie przuyniósł firmie tak dużych zysków aby realizować tak dużo planów dotyczących wątków fabularnych.

Należy jednak wspomnieć, że Overwatch ma już serial animowany, który czeka na premierę oraz oczekuje na Overwatch 2, gdzie poznamy masę nowych historii w misjach kooperacyjnych.

Sam miałem okazję poznac Chu podczas Blizzcon 2018. Podczas rozmów okazało się, że nie miał pojęcia jak małe teasery na Twitterze w jego wykonaniu mogły wywołać tak duże zainteresowanie społeczności. A może sam wiedział, ale nie chciał tego pokazać po sobie.

Ciekaw jestem jak będzie wyglądał Overwatch w najbliższym czasie. Czy po premierze Overwatch 2 dostaniemy większe aktualizacje fabularne czy gra pozostanie już w stanie w jakim ją zostawił Chu.

Nad Overwatch pracuje jeszcze jedna scenarzystka, która dołączyła do zespołu w zeszłym roku. Najpewniej to właśnie ona będzie odpowiedzialna za schedę po Chu.