Mobilny Overwatch w produkcji! Nowa oferta pracy w Blizzardzie potwierdza

Chyba już oficjalnie możemy potwierdzić, że mobilny Overwatch jest w produkcji!

overwatch mobile w produkcji

Activision Blizzard podczas jednego z podsumowań kwartalnych ujawnił, że planuje przenieść wszystkie franczyzy na urządzenia mobilne. Poszukiwanie nowego pracownika na stronie Blizzarda na stanowisko Product Managera zdradza prace nad mobilną produkcją Overwatch.

Najnowsza oferta pracy dotyczy stanowiska, które ma być bezpośrednio związane z tworzeniem gier mobilnych. Jednak to co najbardziej zwraca uwagę to treść ogłoszenia, które w pierwszej kolejności podkreśla trzy tytuły spółki: Diablo, Hearthstone oraz Overwatch. O istnieniu dwóch pierwszych wiemy już od kilku lat. Ostatni zaś tytuł nie został oficjalnie ogłoszony, a jedyną wskazówką, że mobilny Overwatch może powstać były wyżej wymienione informacje podczas podsumowania kwartalnego dla inwestorów. Część ogłoszenia o pracę wygląda następująco:

Osoba ta będzie pracowała nad wieloma projektami: Diablo, Overwatch, Hearthstone i wieloma innymi, fantastycznymi grami.

Wiemy, że dwie gry mobilne w świecie Warcrafta są już w produkcji. Oczywiście można gdybać i twierdzić, ze Overwatch pojawił się jako jeden z tytułów spółki, jednakże gdyby deweloperzy nie chcieli przemycić takiej informacji oficjalnie, dodali by z nazwy również inne marki należące do portoflio firmy.

Stąd też w sieci pojawiły się duże przypuszczenia, że mobilny Overwatch jest już we wczesnej fazie produkcji, a Product Manager potrzebny jest firmie do obsługi kierunku rozwoju gry, analizy zaangażowania użytkowników czy zbierania i zgłaszania listy bugów do naprawy.

Przecieki, które pojawiły się miesiące temu mówiły również o tym, że gra mobilna Overwatch miała mieć premierę równolegle do premiery Overwatch 2. Nikt w firmie nie potwierdził jednak owej plotce więc nie mamy pewności na jakim etapie jest gra.

Szczegóły oferty dostępne są na stronie Carrers.Blizzard.com.