MonteCristo i DoA odchodzą z Overwatch League

Smutna wiadomość dotarła ze Stanów Zjednoczonych. Znani i lubiani, MonteCristo i DoA odchodzą z Overwatch League. Hości podali przyczyny rozstania.

montecristo i doa odchodzą z overwatch league

MonteCristo, a właściwie Christopher Mykels zdobył ogromną popularność dzięki League of Legends. Gdy na horyzoncie pojawił się Overwatch, Blizzard szybko podpisał kontrakt z hostem dzięki czemu od około 3 lat regularnie mogliśmy widywać go na różnego rodzaju wydarzeniach Overwatch.

Christopher był również jednym z głównych hostów Overwatch League, który bardzo często występował ze swoim wieloletnim przyjacielem Erikiem DoA Lonnquistem tworząc zgrany duet. Obaj panowie w dniu wczorajszym poinformowali o rozstaniu z Overwatch z czego wynika, że to właśnie oni zrezygnowali ze współpracy z włodarzami ligi, którzy po odejściu Nate Nanzera zaczęli sprowadzać ligę na złe kierunki.

Według MonteCristo odejście Nanzera z ligi doprowadziło do ogromnych różnic pod kątem filozofii prowadzenia ligi jak i kreatywnych pomysłów, które miały być wprowadzane w produkcji Blizzarda.

Rok 2020 zaczynamy więc z niezbyt miłym i smutnym akcentem w Overwatch. Ciekawi mnie w jakim kierunku pójdzie dalszy proces decyzyjny odnoszący się do przyszłości samej gry. A odnośnie planów MonteCristo, mam wrażenie że będzie zaangażowany mocno w Project A od Riotu.