Najczęściej wybierani bohaterowie Overwatch

Jeden z graczy stworzył zestawienie najczęściej wybieranych bohaterów Overwatch w Overwatch League.

najchętniej wybierani bohaterowie overwatch

Overwatch Leagu w tym roku wystartuje z 4 sezonem rozgrywek. Deweloperzy przez trzy lata zdołali zebrać niemal każdą możliwą daną o rozgrywkach odbywających się w ramach ligi. Wiele z tych danych udostępniono graczom, dzięki czemu dziś możemy poznać najchętniej wybieranych bohaterów w Overwatch.

Zestawienie obejmuje trzy lata istnienia ligi z wyszczególnieniem tygodni, rozgrywek między sezonowych oraz rozgrywek finałowych. Użytkownik magnar stworzył nowe wideo, w którym zestawia ze sobą wszystkie te dane prezentując najchętniej wybieranych bohaterów uwzględniając ich całkowity czas gry.

Zestawienie wyraźnie pokazuje dominację D.Vy i Zenyatty w rozgrywkach. Zaraz za nimi uplasował się Lucio, który na popularności w drugiej połowie drugiego sezonu rozgrywek. A zaraz znalazł się Winston, Brigitte oraz Łaska.

Ciekawi mnie czy powyższe zestawienie jakkolwiek jest zbieżne z indywidualnymi rankingami poszczególnych graczy. Overbuff wskazuje, że jest zupełnie inaczej, a przynajmniej jeśli chodzi o ostatnie 6 miesięcy.