Następca Jeffa Kaplana udziela wywiadu. Ogromne nowości zmierzają do Overwatch!

Aaron Keller został zaproszony przez serwis gamespot na dość długą rozmowę. Wypowiedział się, bardzo obszernie, na temat swojej nowej roli, rozwoju Overwatch 2, wizji stojącej za sequelem oraz zapowiedział coś dużego, co niedługo zostanie dodane do pierwszej części.

Wywiad jest naprawdę długi, pytania były bardzo szczegółowe, ale Aaron w bardzo „Jeffowym” stylu starał się nie ujawniać zbyt wcześnie żadnych konkretnych informacji. Pytania zdecydowanie można podzielić na trzy kategorie: te dotyczące Overwatch, te dotyczące Overwatch 2 oraz te które dotyczyły tego jak czuje się Aaron na nowym stanowisku.
Oto skrót najważniejszych informacji, ale jeśli chcecie mieć pełny obraz tego co Aaron chciał przekazać zachęcam do przeczytania oryginalnego wywiadu.

Mapy w Overwatch 2 będą dwa razy większe niż w oryginale
 • Zajęcie nowego stanowiska jest dla Aarona ogromnym wyzwaniem, ale cieszy się z tego faktu. Uwielbia Overwatch, uwielbia grę i uniwersum, z tego też powodu gdy tylko ma możliwość wpłynąć na nie w jakikolwiek sposób cieszy go to. Jego aktualnym zadaniem jest przeprowadzenie zespołu przez ten okres zmian, zapewnienie ich że mogą robić to samo co do tej pory tylko jeszcze bardziej.
 • Aaron uniknął odpowiedzi na temat od kiedy zespół wiedział o odejściu Jeffa z jego stanowiska. Mimo wszystko Overwatch od zawsze był grą całego zespołu, każdy dodawał coś od siebie. Odejście Jeffa na pewno wpłynie na część tej wizji, ale nie w aż takim stopniu jak mogłoby się wydawać.
 • Całość zespołu seniorów (starszych developerów) Overwatch 2 była obecna w zespole z 2013 roku kiedy rozpoczęto prace na Overwatch.
 • Aaron podkreśla, że komunikacja z fanami jest dla nich bardzo ważna, ale nie jest pewien czy podobnie jak Jeff będzie pojawiać się w „Wiadomościach od Twórców”, nie jest też pewien czy ta forma zostanie utrzymana. Wygląda na to, że Aaron nie chce być kolejną twarzą Overwatch, a raczej nie chce być jedyną twarzą. W komunikacji ze społecznością zacznie pojawiać się o wiele więcej osób odpowiedzialnych za grę.
 • Arron użył sformułowania w „połowie cyklu” (ang: mid-cycle) jeśli chodzi o rozwój sequela. Najprawdopodobniej nie jest to dokładnie 50% ukończenia gry, może być więcej a może być i mniej. Nowy szef stwierdził też, że planują przyspieszyć prace, w taki sposób aby nie tracąc nic z jakości mogli dostarczyć Overwatch 2 jak najszybciej.
 • Overwatch 2 jest już w takim momencie rozwoju, że nie da się totalnie zmienić stojącej za nim wizji, także pomysły Jeffa są bezpieczne. Jedyne co Aaron może zrobić to odrobinę dopasować to co zostało stworzone do jego wizji.
 • Pomimo faktu, że PvE będzie odgrywało ogromną rolę, to strona PvP jest dla Aarona ogromnie ważna, jeśli nie ważniejsza. Z racji tego, że społeczność Overwatch dzieli się na casuali i graczy po prostu uwielbiających to uniwersum, oraz na hardcorów, którzy uwielbiają grindować rangę co miesiąc, OW2 daje idealną okazję by obie te społeczności znalazły tryby dla siebie i by można je było rozwijać patrząc głównie na oczekiwania danej społeczności. Także, tryby PvE będą skierowane dla fanów historii oraz zabawy, natomiast PvP staną się być może o wiele bardziej wymagające niż do tej pory.
 • Zarówno tryby PvP oraz PvE będą rozwijane po premierze.
 • Aaron nie jest pewien czy ktoś byłby w stanie zastąpić Jeffa przed kamerą. Czy dostaniemy w tym roku Yule Log podczas świąt? Nie jest jeszcze pewien, wyjdzie w praniu.
 • Potwierdzono, że do Overwatch 1 zmierzają nowości. Aaron starał się nie zdradzić niczego przed czasem, ale powiedział, że nad nowościami pracowało bardzo wiele zespołów i włożono w to masę zasobów. Kiedy? W niedalekiej przyszłości.

Link do całego wywiadu: https://www.gamespot.com/articles/exclusive-overwatch-2s-new-director-on-stepping-into-jeff-kaplans-shoes/1100-6490696/

Blizzard reportedly planned to release Overwatch Mobile alongside Overwatch 2 - Dexerto

Czy Aaron da radę? Ten wywiad zdecydowanie miał za zadanie uspokoić fanów. Dajcie znać jakich nowości spodziewacie się w Overwatch w najbliższej przyszłości.