Nie będzie hero ban w Overwatch

Jeff Kaplan jest oststnio bardzo aktywny. Zdementował dziś w nocy plotki o wprowadzeniu hero banów w Overwatch.

pule bohaterów w overwatch

Temat banowania postaci jest bardzo gorącym wątkiem w Overwatch w ostatnich dniach. Zapowiedź emongga spowodowała masę plotek, które zdają się jednak nie mieć oparcia w rzeczywistości.

Na łamach forum battle.net Jeff Kaplan wypowiedział się w tej kwestii jednoznacznie odrzucając pomysł banowania postaci w Overwatch.

Mamy pewne rozwiązanie – właściwie to system, o którym porozmawiamy (w dev update w przyszłym tygodniu), ale nie będzie to hero bans.

Zdaje się, że Blizzard w dalszym ciągu nie jest przekonany o funkcjonowaniu tego systemu w Overwatch. W dłuższej wypowiedzi Jeff Kaplan wyjaśnił, że w Overwatch przeciwnicy nie powinni decydować o tym jakimi bohaterami nie będziemy mogli zagrać. Podkreślił również, że niektóre systemy sprawdzające się w poszczególnych grach nie będą rozwiązaniem dla Overwatch.

Społeczność Overwatch jest bardzo podzielona w tym temacie. Podczas gdy wielu prosów uważa za pozytywny aspekt wprowadzenie hero bans tak inni zdecydowanie przeciwstawiają się banowaniu postaci mając tak małą pulę bohaterów.