Nie będzie więcej misji PvE w tym roku w Overwatch 2

Jared Nessus potwierdził, że Overwatch 2 nie doczeka się nowych misji fabularnych w 2023 roku...

Kolejne misje PvE w Overwatch 2 dopiero w 2024 roku

Fani Overwatch 2 z całą pewnością nie są zadowoleni z informacji o anulowaniu większości funkcjonalności kampanii PvE. Nie są na pewno też zadowoleni z faktu, że premiera pierwszych 3 misji fabularnych schowana jest za tzw. paywallem i komplet misji kosztować będzie 15 dolarów. Ale będą jeszcze bardziej wściekli kiedy dowiecie się, że premiera PvE w Overwatch 2 to tylko 3 misje. Na cały 2023 rok. Bo jak potwierdza Jared Nessus, nie mamy co liczyć na nowe misje fabularne w 7 czy 8 sezonie.

Overwatch 2 był zapowiedziany jako coś spektakularnego – zupełnie nowy silnik gry, który pozwoli deweloperom jeszcze szybciej tworzyć nowe misje fabularne podobne do tych, które widzieliśmy w wydarzeniach sezonowych. I o ile pomysł wydawał się wtedy ciekawy, o tyle jego wykonanie poległo w 100%.

Overwatch 2 nie tylko okazał się być zwykłą aktualizacją, a nie pełnoprawnym sequelem. Włodarze studia ograniczyli nowości serwowane graczom przez niemal 3 lata, aby ostatecznie zmienić model monetyzacji gry na taki, który niskim kosztem dewelopmentu przyniesie spore pieniądze. I to wyszło idealnie. Bo aktualnie gra od premiery w październiku 2022 roku nie doczekała się praktycznie niczego, co miałoby przyciągnąć nowych jak i powracających graczy. Problemy z balansem te same, wydarzenia sezonowe bez polotu i bez pomysłów, za to cała masa sposobów na to, aby gracz wydał swoje pieniądze, aby mieć w kolekcji kolejne, bezsensowne skórki.

Overwatch 2 to scam

Ciężko nie odnieść identycznego wrażenia jak to, które opublikował Teko na swoim kanale na Youtube. Ostatni jeszcze wierzący do niedawna w możliwości Overwatch twórca sam stracił zapał po decyzjach studia w związku z Overwatch 2.

Wypowiedź Jareda Nessusa, szefa commercialowego marki również nie napawa jakąkolwiek nadzieją. Jak twierdzi, firma potrzebuje czasu na zebranie feedbacku od graczy i doszlifowanie misji…Wielka premiera PvE w Overwatch, która odbędzie się 10 sierpnia to po prostu scam. Nie dość, że sam pakiet misji ma kosztować 15$, to jeszcze będą to jedyne wydane w 2023 roku misje fabularne.

Poniżej możecie obejrzeć jego wypowiedź podczas wywiadu z Emonggiem.

Overwatch 2 miał swoją szansę na odniesienie sukcesu. Jednak patrząc na kolejne nielogiczne decyzje deweloperów skłaniam się ku temu co powiedział powyżej Teko na temat gry…