Nową bohaterkę z Overwatch 2 – Sojourn zaprojektowano 8 lat temu!

Niektórzy gracze będą zaskoczeni, ale nowa bohaterka, Sojourn, którą zobaczymy w Overwatch 2 została zaprojektowana już 8 lat temu.

Sojourn z Overwatch 2 zaprojektowano ponad 8 lat temu

Sojourn to nowa bohaterka, którą zobaczymy podczas startujących niedługo beta testów trybu PvP w Overwatch 2. Były już pracownik Blizzarda i jeden z głównych członków zespołu odpowiedzialnego za fabułę w grze ujawnił, że Sojourn została zaprojektowana ponad 8 lat temu, czyli na długo przed premierą gry z 2016 roku oraz prezentacją gry z BlizzCon 2014.

Informację o tym, że bohaterka powstała aż 8 lat temu została ujawniona przez Michaela Chu, byłego głównego scenarzysty Overwatch, który odszedł z firmy w marcu 2020 roku.

Michael Chu o Sojourn, która w grze istnieje od ponad 8 lat

Premiera bohaterki była stale odkładana ponieważ deweloperzy potrzebowali odpowiedniej motywacji, która popchnęłaby jej historię i znaczenie dla gry. Dion Rogers, Art Director w Blizzardzie wyjaśnił, że zespół chciał mieć pewność, że nie pojawi się jako „przypadkowy dodatek” do obsady gry.

Żonglowaliśmy z premierą zastanawiajac się, czy wypuścimy ją wcześniej uszczuplając jej historię lub wpływ w trakcie procesu deweloperskiego, czy czekając na odpowiedni moment na jej zaprezentowanie, które uznaliśmy za stosowne w Overwatch 2.

Dion Rogers

Sojourn a właściwie Vivian Chase to była żołnierz, która służyła w jednostce specjalnej Kanadyjskiego wojska gdzie poznała Jacka Morissona z Overwatch, a po zakończeniu Kryzysu Omnicznego rozpoczęła współpracę z organizacją stając się jednocześnie dowódcą operacyjnym. O bohaterce usłyszeliśmy po raz pierwszy podczas nowej misji w ramach Archiwów Overwatch Czarne Chmury, gdzie była zwierzchnikiem i dowódcą akcji schwytania Maximiliena, omnickiego współpracownika Talonu, a następnie w tym samym roku trochę szerzej dzięki prezentacji Overwatch 2 na BlizzCon 2019.

Źródło: Twitter