Nowe gameplaye Overwatch 2!

Blizzard ujawnił właśnie trzy nowe gameplaye z Overwatch 2 w formie pokazowych meczy zaproszonych profesjonalnych zawodników z Overwatch League. Rozgrywki mają miejsce na mapie Dorado, Havana oraz Nowy Jork.

Wygląda na to, że zapowiadana seria meczy 'zapoznawczych’ z Overwatch 2 (jakie w bardzo ograniczonym gronie mieli okazję 25 września rozegrać profesjonaliści), będzie po prostu publikowana na oficjalnym kanale Overwatch na YouTube.

Mecze w spokojnym tonie komentują znani z Overwatch League Mitch Leslie (’Uber’) oraz Matt Morello (’MrX’). Pozwala to lepiej się skupić na zupełnie nowym udźwiękowieniu gry, nowych odgłosach wystrzałów i umiejętności. Niestety jakość plików jest jedynie w 1080p, tak więc trudno zwrócić uwagę na wizualną jakość tekstur, modeli lub podziwiać mapy.

Pierwsza rozgrywka odbywa się na mapie Dorado, która jest ukazana po raz pierwszy w porze dziennej. Długie popołudniowe cienie kładą się na uliczkach, ale w pomieszczeniach oświetlenie jest takie jakie było w OW1. Wydaje się być poprawione jedynie technologią oświetlenia w silniku gry. Niestety immersję psują niedopatrzenia takie jak nadal porozstawiane świeczki, czy powłączane światła w oknach budynków.

Drugą pokazową mapą jest Havana, która dla odmiany zaprezentowana jest w porze nocnej. Jak widać ta mapa wymagała o wiele większego nakładu pracy niż Dorado. Jest tutaj o wiele więcej elementów wymagających zmian i dostosowania 'podświetlenia’ w oknach, na słupach, samochodach itp.

Trzeci mecz rozgrywany jest na zupełnie nowej mapie Nowy Jork. Niestety w takiej samej formie jaką ją poznaliśmy już wcześniej.