Nowy support w Overwatch to Kiriko i będzie dostępna w Battle Passie

W sieci pojawiły się przecieki, z których wynika, że nowym bohaterem w Overwatch będzie Kiriko i będzie ona dostępna w Battle Passie.

kiriko w płatnym Battle Pass Overwatch 2

Na oficjalnej stronie internetowej sklepu Battle.Net zaktualizowano opis pakietu Watchpoint, który mogą nabyć gracze przed premierą Overwatch 2. Z opisu potwierdzono, że potocznie nazywany bohater supportowy Fox girl to Kiriko. Ma być ona dostępna w Przepustce Bojowej sezonu pierwszego co oznacza, że aby zdobyć nowych bohaterów będzie trzeba grindować Battle Pass.

Poniżej prezentuję zrzut ekranu ze sklepu Battle.Net, który informuje o liczbie tierów nagród w przepustce oraz kilku nagrodach gwarantowanych takich jak Mityczna skórka Cyber Demona Genjiego czy dostępu do nowej bohaterki Kiriko. Z informacji, które zostały już usunięte ze strony sklepu wynika, że każdy nowy bohater będzie dostępny automatycznie tylko graczom, którzy kupili płatną wersję Battle Passa Overwatch 2.

Wprowadziło to sporo zamieszania w społeczności. Gracze zaczęli mieć obawy, że za każdego bohatera będzie trzeba płacić i będą oni dostępni tylko za paywallem. Na szczęście Jon Spector, Commercial Leader & VP w Blizzard Entertainment ostudził emocje wyjaśniając, że nowi bohaterowie będą dostępni w ramach Przepustki Bojowej, ale każdego będzie można zdobyć w jej bezpłatnej wersji.

O ile fanom Overwatch może się to wydawać skandaliczne, jest to mechanika, którą znamy doskonale z innych produkcji jak chociażby Valorant od Riot Games. Jeśli więc inne firmy stosują takie mechaniki nie ma co się oburzać, że i Blizzard modyfikuje własne mechanizmy.

Premiera Overwatch 2 odbędzie się 4 października w formacie F2P.