Odniesienia do McCree zniknęły z Overwatch

Najnowszy patch wprowadzający Halloweenową Grozę w Overwatch usunął również większość kwestii głosowych odnoszących się do McCree.

mccree od dziś to cole cassidy

Blizzard rozpoczął proces usuwania nazwy McCree z Overwatch, który zapowiedziano kilka tygodni temu. Jakkolwiek samego bohatera nie usuną, tak zmienią jego nazwę w nadchodzącym mini wydarzeniu, które pierwotnie miało mieć swoją premierę we wrześniu. Wraz z premierą Halloweenowej Grozy z gry usunięto większość kwestii głosowych, w których pojawia się jego nazwisko.

McCree usuwany z Overwatch

Usuwanie nazwy McCree związane jest ze skandalem w Blizzardzie. Wszystko z powodu panującej kultury pracy, która stawiała kobiety w znacznie gorszym położeniu w postaci niższych płac niż mężczyźni na tych samych stanowiskach, czy wręcz molestowaniu seksualnemu. Jesse McCree był do niedawna jednym z głównych deweloperów Diablo IV i to na jego cześć została nazwana popularna postać Overwatch. Jednak szybko po wybuchu skandalu w społeczności zaczęły pojawiać się żądania usunięcia McCree z gry lub chociaż jego nazwy. Również casterzy Overwatch League zaczęli nazywać McCree po prostu kowbojem, unikając jego prawdziwego imienia i nazwiska podczas komentowania meczów ligowych.

Pod naporem opinii publicznej i wewnętrznych zmian Blizzard rozpoczął proces usuwania wszelkich dwuznacznych żartów czy tekstów jak i nawiązań do osób związanych z firmą, ale nie tylko tych które brały udział w skandalu, ale generalnie wszystkich, które pracowały nad grami i znalazły się w nich choćby z nazwiska.

O usunięciu kwestii dotyczących McCree poinformował jeden z użytkowników Reddita. Jak zaznaczył z gry usunięto większość odniesień do bohatera. Pozostały jedynie jego własne, kwestia Echo podczas przemiany w kowboja oraz jedna linia Torbjorna, w której pojawia się nazwisko McCree. Kwestia ta o dziwo dotyczy sztucznej ręki bohatera. Być może będzie miało to związek ze zmianą jego nazwiska i ujawnieniem historii za tym idącej podczas najbliższego mikrowydarzenia.