Oficjalny drop rate legend i epików z loot boxów w Overwatch!

Blizzard ujawnił oficjalny drop rate przedmiotów legendarnych i epickich z loot boxów w Overwatch!

nowe elementy kosmetyczne w Overwatch 2

Mechanizm loot boxów i losowości wypadających z nich przedmiotów jest tematem gorących dyskusji nie tylko wśród społeczności ale również wśród polityków, którzy w niektórych krajach uznali je za nielegalne.

Również przez wzgląd na ustawodawstwo niektórych krajów Blizzard jak i inni deweloperzy gier komputerowych muszą informować graczy o procentowym udziale poszczególnych elementów kosmetycznych w każdej ze skrzyń. W związku z tym, w niektórych krajach, w oficjalnym sklepie w grze, gdzie można nabyć Loot Boxy pojawia się następująca informacja.

O ile część informacji jest wszystkim doskonale znana, o tyle część jest zupełnie nowa. I tak oto, gracze mają 7,5% szansy na zdobycie legendarnego przedmiotu i 18% na epickie. Średnia wypadnięcia zaś epickiego przedmiotu następuje najczęściej raz na 5,5 Loot Boxów, podczas gdy legendarnego przedmiotu raz na 13,5. Oznacza to, że aby otrzymać legendę najczęściej będzie trzeba otworzyć 14 skrzyń. Nie jest to jednak reguła. Niektórym graczom losowo może wypadać częściej, niektórym rzadziej. Stąd średnia jedna na 13,5 skrzyń.

Niestety powyższa informacja nie znajdzie się w polskim kliencie gry. Prawo nie wymusza na deweloperach informowanie o potencjale drop rate stąd też informacja ta ogranicza się do kilku krajów na całym świecie.

Sprawdzaliście jak to wygląda u Was?