Opinia: Pole Nieśmiertelności Baptiste to najgorszy skill jaki Blizzard dodał do gry

Meta double shield i pole nieśmiertelności Baptiste to najbardziej znienawidzone rzeczy w Overwatch

jeff kaplan potwierdził prace nad polem nieśmiertelności

Od dłuższego czasu czytam opinie na forach Overwatch dotyczące aktualnego stanu gry. Gracze, szczególnie na wyższych rangach, którzy grają DPSami mają Blizzardowi za złe, że meta double shield w połączeniu z polem nieśmiertelności w dalszym ciągu funkcjonuje w Overwatch.

Szczególnie to ostatnie wywołuje białą gorączkę w najwyższych rangach. Mimo, że umiejętność łatwo zniszczyć to jest bardzo niepożądana w momencie gdy gracze używają swoich ultów.

Grając jako Baptiste zawsze zastanawiałem się nad powodami znienawidzenia tej umiejętności. Ale gdy zagłębię się w problematykę FPSów trzeba przyznać rację, tym którzy chcieliby jej usunięcia z gry. FPS mechanicznie zawsze powinno opierać się na umiejętnościach graczy, szczególnie tych aimowych. Jednak stoi to w sprzeczności z podstawowym założeniem deweloperów Overwatch, którym zależało aby ściągnąć do gry jak największą liczbę graczy, również tych, którzy mają problem z celowaniem. I właśnie ono broni podejścia deweloperów do mechaniki gry.

O problemach z tą umiejętnością pisało już wielu prograczy. Wśród nich można wymienić chociażby naszego najlepszego zawodnika w kraju, Danye, który niestety z powodu decyzji deweloperów odnoszących się do mety zrezygnował z rozgrywki w Overwatch.

A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Pole Nieśmiertelności powinno zostać w grze czy powinno z niego zniknąć?