Meta double shield i pole nieśmiertelności Baptiste to najbardziej znienawidzone rzeczy w Overwatch

Od dłuższego czasu czytam opinie na forach Overwatch dotyczące aktualnego stanu gry. Gracze, szczególnie na wyższych rangach, którzy grają DPSami mają Blizzardowi za złe, że meta double shield w połączeniu z polem nieśmiertelności w dalszym ciągu funkcjonuje w Overwatch.

Szczególnie to ostatnie wywołuje białą gorączkę w najwyższych rangach. Mimo, że umiejętność łatwo zniszczyć to jest bardzo niepożądana w momencie gdy gracze używają swoich ultów.

Grając jako Baptiste zawsze zastanawiałem się nad powodami znienawidzenia tej umiejętności. Ale gdy zagłębię się w problematykę FPSów trzeba przyznać rację, tym którzy chcieliby jej usunięcia z gry. FPS mechanicznie zawsze powinno opierać się na umiejętnościach graczy, szczególnie tych aimowych. Jednak stoi to w sprzeczności z podstawowym założeniem deweloperów Overwatch, którym zależało aby ściągnąć do gry jak największą liczbę graczy, również tych, którzy mają problem z celowaniem. I właśnie ono broni podejścia deweloperów do mechaniki gry.

O problemach z tą umiejętnością pisało już wielu prograczy. Wśród nich można wymienić chociażby naszego najlepszego zawodnika w kraju, Danye, który niestety z powodu decyzji deweloperów odnoszących się do mety zrezygnował z rozgrywki w Overwatch.

A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Pole Nieśmiertelności powinno zostać w grze czy powinno z niego zniknąć?

Tagi: