Organizacje OWL krytykują Blizzarda za nowy draft Overwatch Contenders

Blizzard najwyraźniej nie wyciągnął wniosków po swoich błędach. Teraz nawet organizacje w ramach Overwatch League krytykują firmę za nowy draft nowego formatu Overwatch Contenders.

gracze i ogranizacje wściekli na pomysł formatu contenders

Blizzard od lat zmaga się z krytyką ze strony graczy i organizacji esportowych. Zamiast tworzyć swoje ligi od podstaw czyli od turniejów regionalnych i krajowych niemal od razu format ten został ustalony na franczyzowy. Oznacza to tyle, że aby zorganizować ciekawe turnieje, organizatorzy niemal od razu są ograniczani ogromnymi obostrzeniami, które dyskwalifikują chęć zajmowania się tematem.

Nowy system rozgrywek Overwatch Contenders 2021

Blizzard w rozmowach wewnętrznych rozważa następujący format. Rezygnuje się z sezonów rozgrywek, a zmienia się go na miesięczne turnieje, w których kapitanowie drużyn wybierają sobie zawodników, z którymi chcieliby grać w danym miesiącu. Oznacza to, że kapitan z akademii np San Francisco Shock mógłby wziąć do swojej drużyny najlepszego DPSa Philadelphia Fusion.

Co jednak ciekawe Chiny i Korea mają mieć zmodyfikowany system. Ten który otrzyma Europa i Ameryka Północna ma wyglądać następująco:

  • Nowy system oparty na zawodnikach
  • Gracze będą musieli się zarejestrować na platformie turniejowej
  • Drużyny będą posiadały neutralny branding w trakcie comiesięcznych turniejów
  • Podczas turniejów będą wybierani kapitanowie, którzy będą mogli wybrać zawodnika do pary
  • Skomponowane drużyny będą miały czas na przygotowanie się do turnieju
  • Uczestnicy będą otrzymywali wynagrodzenie pieniężne
  • W trakcie przerwy między turniejami będą odbywały się dodatkowe wydarzenia
  • Drużyny mogą przystępować do dodatkowych wydarzeń jako organizacje.

Powyższe propozycje od razu zostały skrytykowane przez włodarzy organizacji działających w ramach Overwatch League. Dytektor Generalny Florida Mayhem przyznał, że nowy mechanizm daje jeszcze mniej możliwości organizacjom do zaistnienia i raczej cofa scenę T2 niż miałoby ją rozwijać.

Pomysł, który nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony może być po prostu kontrolowanym przeciekiem by poznać opinię publiki i zmienić go jeszcze tak aby każdy mógł mieć profity.

Jednak patrząc po zachowaniu Blizzarda mam wrażenie, że chcą mieć absolutną kontrolę nad graczami biorącymi udział w ich turniejach ograniczając możliwości organizacji to minimum tak, aby gro sponsorów podpisywało umowy z ligą, a nie drużynami.