Overwatch 2 coraz bliżej. Ważny build z numerem 2.0 pojawił się na serwerach

Istotna aktualizacja Overwatch oznaczona numerem 2.0 pojawiła się na serwerach Blizzarda. Overwatch 2 zdaje się być bliżej niż sądzimy.

overwatch dev build 2.0

Deweloperski build Overwatch doczekał się potężnej aktualizacji oznaczonej numerem 2.0. Jest to ważna informacja, ponieważ aktualny build gry oznaczony jest numerem 1.68, a zmiana na wersję 2.0 oznacza istotną aktualizację wprowadzającą ogrom ważnych zmian. Może to zwiastować rychłe rozpoczęcie testów Overwatch, ale i może to być build przeznaczony dla prograczy przygotowujących się do Overwatch League. Dlaczego jednak jest to tak ważne?

Overwatch Dev build 2.0

Numeracja w grach komputerowych prowadzona jest w konkretny, ustandaryzowany sposób. Każda liczba w numerze wersji gry odpowiada za konkretne zmiany i wielkość aktualizacji. I tak oto jak trzeba odczytywać najnowszy deweloperski build Overwatch oznaczony numerem 2.00.7.0.93195.

  • Kluczowy numer kompilacji o numerze 2: Zmiana z numeru 1 na 2 oznacza wprowadzenie bardzo istotnych zmian w całej aplikacji gry. Oznacza, że gra doczekała się ważnego kamienia milowego jak np. zmiana całego UI gry czy wręcz silnika gry i wielu mechanik.
  • Wersja z numerem 00: gdy zmienia się tylko ten numer w grze, pojawia się nowe Wydarzenie Sezonowe lub Wyzwanie, nowy bohater czy nowa pojedyncza funkcja jak system powtórek, usprawnienia dla daltonistów etc.
  • Wersja z numerem 7.0: Oznacza najczęściej drobne zmiany w istniejących już funkcjach jak bugfixy czy dodanie skinów All-Stars z Overwatch League.
  • Pakiet 93195: jeśli zmienia się tylko ta sekcja, kod gry pozostaje bez zmian, a zmiany dotyczą zewnętrznych bibliotek mających dostęp do aplikacji czy po prostu małą aktualizację pliku konfiguracyjnego gry.

Czy to oznacza, że jest to już build Overwatch 2? Przekonamy się tego zapewne w ciągu najbliższych tygodni. Osobiście jestem bardzo ciekawa czy my, jako zwykli gracze otrzymamy szansę na testowanie Overwatch 2 w najbliższych tygodniach bądź miesiącach.