Istotna aktualizacja Overwatch oznaczona numerem 2.0 pojawiła się na serwerach Blizzarda. Overwatch 2 zdaje się być bliżej niż sądzimy.

Deweloperski build Overwatch doczekał się potężnej aktualizacji oznaczonej numerem 2.0. Jest to ważna informacja, ponieważ aktualny build gry oznaczony jest numerem 1.68, a zmiana na wersję 2.0 oznacza istotną aktualizację wprowadzającą ogrom ważnych zmian. Może to zwiastować rychłe rozpoczęcie testów Overwatch, ale i może to być build przeznaczony dla prograczy przygotowujących się do Overwatch League. Dlaczego jednak jest to tak ważne?

Overwatch Dev build 2.0

Numeracja w grach komputerowych prowadzona jest w konkretny, ustandaryzowany sposób. Każda liczba w numerze wersji gry odpowiada za konkretne zmiany i wielkość aktualizacji. I tak oto jak trzeba odczytywać najnowszy deweloperski build Overwatch oznaczony numerem 2.00.7.0.93195.

  • Kluczowy numer kompilacji o numerze 2: Zmiana z numeru 1 na 2 oznacza wprowadzenie bardzo istotnych zmian w całej aplikacji gry. Oznacza, że gra doczekała się ważnego kamienia milowego jak np. zmiana całego UI gry czy wręcz silnika gry i wielu mechanik.
  • Wersja z numerem 00: gdy zmienia się tylko ten numer w grze, pojawia się nowe Wydarzenie Sezonowe lub Wyzwanie, nowy bohater czy nowa pojedyncza funkcja jak system powtórek, usprawnienia dla daltonistów etc.
  • Wersja z numerem 7.0: Oznacza najczęściej drobne zmiany w istniejących już funkcjach jak bugfixy czy dodanie skinów All-Stars z Overwatch League.
  • Pakiet 93195: jeśli zmienia się tylko ta sekcja, kod gry pozostaje bez zmian, a zmiany dotyczą zewnętrznych bibliotek mających dostęp do aplikacji czy po prostu małą aktualizację pliku konfiguracyjnego gry.

Czy to oznacza, że jest to już build Overwatch 2? Przekonamy się tego zapewne w ciągu najbliższych tygodni. Osobiście jestem bardzo ciekawa czy my, jako zwykli gracze otrzymamy szansę na testowanie Overwatch 2 w najbliższych tygodniach bądź miesiącach.

Tagi: , ,