Overwatch 2 dopiero w listopadzie 2021?! Niepotwierdzone informacje

Niepotwierdzone informacje. Overwatch 2 może pojawić się dopiero w listopadzie 2021 roku!

premiera Overwatch 2 dopiero w listopadzie 2021?

Overwatch 2 ma być nadzieją dla podtrzymania żywotności produkcji w kolejnych latach. Najbliższy Blizzcon, na którym mamy dowiedzieć się nowości o grze, ma odbyć się w lutym 2021 roku. Wtedy to gracze mają potencjalnie otrzymać datę startu beta testów i przybliżoną datę premiery. O tej drugiej dacie spekuluje się już od zapowiedzi Overwatch 2 podczas BlizzCon 2019. Zakulisowo w wywiadach dla mediów Jeff Kaplan wspominał o premierze w 2020 roku. Jednak jak widać data ta była nierealna. Ostatnie doniesienia mówiły o wiośnie , która miała przypaść na wiosnę 2021 roku, na moment przed wystartowaniem kolejnego sezonu Overwatch League.

Jednak jak się okazuje termin ten może zostać odłożony w czasie. Na Amazon.com pojawił się preorder The Art of Overwatch, Volume 2, który ma mieć swoją premierę 15 października 2021 roku. Jednak nie to jest straszne. Owa książka w swoim opisie posiada następujący cytat:

Sneak peek at Overwatch 2

W tym kontekście pojawia się arcyważne pytanie. Czy The Art of Overwatch, Volume 2 rzeczywiście ma zaprezentować zapowiedź Overwatch 2, a sama gra ma mieć swoją premierę dopiero w listopadzie przyszłego roku? Wydaje mi się, że nie. Premiera Artbooka w ogóle nie musi być powiązana z premierą gry. Ba, rzadko kiedy w przypadku Blizzarda bywało tak, że artbook pojawiał się w okolicach premier. Wystarczy spojrzeć na The Art of Diablo, w którym zdradzono kilka informacji fabularnych z Diablo Immortal. Książka pojawiła się prawie 2 lata temu, podczas gdy gra dopiero teraz weszła w fazę alfa testów.

Nie przeczę, że The Art of Overwatch, Volume 2 może zawierać ciekawostki fabularne, które poznamy po październikowej premierze książki. Ale nie sądzę aby miało to wpływ na premierę gry w tym okresie.