Overwatch 2 odejdzie od loot boxów! Battle Pass rozważany przez Blizzarda!

Wraz z pojawieniem się Overwatch 2 deweloperzy rozważają również zmianę systemu monetyzacji w Overwatch. Mogą zniknąć loot boxy i być zastąpione przez Battle Pass?!

problem loot boxów wielka brytania

Overwatch od bardzo dawna posiada jeden mechanizm nagradzania graczy – loot boxy. Mechanizm ten jak w większości gier polega po prostu na levelowaniu aby zdobyć kolejną skrzynię bądź otrzymać je po wygraniu np 9 meczów w Salonie Gier.

W Overwatch 2 deweloperzy rozważają inny system aktywizacji graczy. Jeff Kaplan przyznał, że system skrzyń pozostanie w oryginalnym Overwatch ale w sequelu możemy zobaczyć coś więcej. W wywiadzie udzielonym PCGamer Jeff Kaplan został zapytany o zmiany sposobu monetyzacji gry.

System skrzyń przeszedł wiele zmian w ich działaniu na przestrzeni ostatnich lat, więc jesteśmy otwarci na zmiany.

Battle Pass w Overwatch

Powiedzmy sobie to jasno, Battle Pass jest już w Overwatch. Są nimi mikro wydarzenia, które wymuszają na graczach aktywność w grze by móc otrzymać coś wartościowego w postaci nowych sprejów, ikon czy skórek bohaterów. A jeśli pamiętacie mogliśmy już walczyć o nowe skiny dla D.Vy, Any, Baptiste czy Łaski.

W przypadku wprowdzenia pełnoprawnego Battle Passa Jeff Kaplan przyznał, że w przypadku drugiej części gry rozważają kilka rozwiązań. Dodatkowo byłyby to mechanizmy przeznaczone wyłącznie pod drugą część gry. Pierwsza pozostałaby w nienaruszonym stanie.

Dyrektor gry przyznał też, że lubi mechanikę Battle Passów. Pozwala wymusić na graczach zaangażowanie w postaci ciągłej gry by zdobyć swoje upragnione trofeum. Dodał również, że w Diablo 3 już takie mechanizmy się znajdują, są nimi Season Journey.

Jak zaznaczył, wszelkie tego typu mechanizmy w grze nie zmuszają graczy do zakupu. Gracze aby zdobyć nagrody wystarczy, że będą grali w produkcję Blizzarda. I to powinno być czymś co przyciągnie graczy.