Overwatch 2 prawdopodobnie otrzyma system klanów

Jeff mówił, żeby w panelu dopatrywać się innych niepotwierdzonych informacji. Wygląda na to, że gracze odnaleźli kolejną.

W filmie Za Kulisami Overwatch 2 ukryto wiele smaczków, które nie zostały jeszcze potwierdzone przez Blizzard. Nowe wyglądy Baptista, Moiry, Sombry, model Królowej Junkertown, umiejętności Sojourn, broda Żołnierza czy też nowe niepotwierdzone jeszcze talenty bohaterów. Wygląda na to, że do Overwatch 2 zmierza również od dawna planowany system klanów.

Okazuje się, że w trakcie pokazywania talentów Złomiarza w górnym prawym rogu pod nickiem gracza znajduje się napis: „C9 Clan”. Jest to oczywiście nawiązanie do drużyny Cloud9, która notorycznie opuszczała punkt po wygranej walce, przegrywając w ten sposób mecze. Było to na tyle częste, że tego typu zachowanie zostało nazwane jej nazwą.

Ale co to oznacza dla samej gry? Jeff w wywiadzie powiedział, że nie chcą wstrzymywać dodatków do Overwatch, jeżeli jest możliwość dodania ich wcześniej. Z drugiej strony, plotki o klanach w Overwatch istniały już bardzo dawna. Twórcy potwierdzili, że mieli plany aby je dodać, ale ostatecznie wstrzymali się z tym pomysłem, gdyż mieli wiele problemów by zintegrować go z Battle.Netem oraz innymi grami Blizzarda.

Znalezione obrazy dla zapytania: overwatch endorsment


Oznacza to prawdopodobnie, że jest to system, który zostanie dodany dopiero w drugiej części gry, ale ma to wiele sensu. Moduł PvE, zwłaszcza misje bohaterów, dadzą wiele możliwości przechodzenia ich na własne wymyślne sposoby. Będą gracze próbujący to speedrunować, grający tylko bohaterami Szponu, czy też próbujący przechodzić misje na najwyższych poziomach trudności, bez żadnych talentów. Wspomoże to również formowanie drużyn do PvP. Battle.net został ostatnio zaktualizowany, być może trwają już testy nad systemem łączącym wszystkie gry Blizzarda. Do premiery Overwatch 2 jeszcze sporo czasu, więc twórcy mają możliwość dopracowania go by działał jak najlepiej.