Overwatch 2 trafi na platformę Steam

Blizzard podjął decyzję, aby Overwatch 2 trafiło na platformę Steam. Premiera odbędzie się 10 sierpnia, czyli w dniu kiedy zobaczymy pierwsze misje kooperacyjne PvE.

Overwatch 2 oficjalnie trafi na platformę Steam

Blizzard zmienia swój historyczny kierunek. Studio zdecydowało się rozpocząć ekspansję na platformę Steam, która ma pozwolić na zdobycie nowej rzeszy fanów ich gier. Pierwszą produkcją, którą zobaczymy na tej platformie będzie Overwatch 2, którego premierę zaplanowano na 10 sierpnia. Tego samego dnia co pierwsze i jedyne w tym roku 3 misje w ramach trybu kooperacyjnego PvE.

Blizzard przenosi swoje gry na Steam

Nie jest niespodzianką, Blizzard regularnie traci graczy. Zyskuje co prawda finansowo, ale tylko na tych graczach, którzy jeszcze spędzają czas z ich produkcjami. Pojawienie się ich gier na platformie Steam może być jednym z kierunków zmiany polityki względem regulatorów międzynarodowych, które mogą po takich krokach wyrazić zgodę na sprzedaż Activision Blizzard do Microsoftu. Może również oznaczać desperację wywołaną ciągłą utratą graczy.

Studio tłumaczy, że chcą dać wszystkim szansę na poznanie uniwersów ich gier.

We want to give everyone a chance to experience our universes with old friends while making new ones, no matter how they choose to play…

Gry Blizzarda pozostaną na Battle.Net

Jeśli macie jakiekolwiek obawy czy gry Blizzarda pozostaną na Battle.Net to mamy dobrą wiadomość. Nie są planowane w tym kierunku żadne zmiany. Jeśli już gracie w Overwatch 2 nie musicie zmieniać platformy. Posłuży ona jedynie tym, którzy regularnie korzystają ze Steama i dzięki tej platformie planują rozgrywkę ze swoimi znajomymi.

Battle.Net nie znika, ma się dobrze i zostanie jako główne miejsce komunikacji między graczami w ramach platformy Blizzarda. W końcu jeśli zamierzacie grać na Steamie i tak będziecie musieli zintegrować swoje konto z Battle.net aby rozpocząć rozgrywkę.