Overwatch 2 zapowiedziano już 2 lata temu

Overwatch 2, hucznie zapowiedziany sequel do klasycznego Overwatch, został zapowiedziany już 2 lata temu.

overwatch 2 zapowiedziano 2 lata temu

Podczas BlizzCon 2019 zapowiedziano Overwatch 2, sequel klasycznego Overka, który wprowadzić ma zupelnie nową grafikę, UI gry, ale co najważniejsze drużynowy tryb fabularny oraz nowe tryby, bohaterów i mapy. Grę zapowiedziano już 2 lata temu, i jak do tej pory nie usłyszeliśmy żadnych znaczących aktualizacji związanych z produkcją.

Co wiemy o Overwatch 2?

Overwatch 2 w opinii deweloperów jest pełnoprawnym sequelem, chociaż w opinii graczy klasycznym, rozbudowanym DLC. Team 4 zdecydował się na taką strategię ze względu na fakt, że grę trzeba było przepisać całkowicie na nowo na zupełnie nowym silniku graficznym pozwalającym deweloperom na sprawne projektowanie map do trybów PvE. Sam Overwatch 2 w dniu premiery ma zapewnić graczom następujące nowości:

  • Rozbudowana kampania PvE dla 4 graczy podzielona na Story Missions i Hero Missions,
  • Drzewka umiejętności bohaterów w trybie PvE,
  • Nowy tryb Przepychanka,
  • Nowy tryb zastępujący 2CP,
  • Zmiana rozgrywki z 6vs6 na 5vs5,
  • Liczne reworki i nowe umiejętności (ukazane już zmiany Bastion/Sombra, Winston),
  • Nowi nieujawnieni bohaterowie (+Sojourn),
  • Nowe mapy: Rio, Nowy Jork, Monte Carlo, Rzym, Toronto, Gothenburg (mapa 2CP więc nie wiadomo czy pojawi się w innej formie).

Nie określono dokładnie co stanie się z systemem nagród kosmetycznych. Loot Boxy mają zostać usunięte i zastąpione inną mechaniką.

Kiedy premiera Overwatch 2?

To pytanie zadaje sobie aktualnie większość fanów Overwatch. Deweloperzy nie ujawnili jednak daty premiery Overwatch 2 przez co czas wyczekiwania na najnowszą produkcję Blizzarda wydłuża się z każdym dniem. Podczas konferencji telefonicznej dla inwestorów włodarze studia ujawnili, że ani Overwatch 2, ani Diablo IV nie ukażą się w 2021 roku.

Jest jednak mała nadzieja, że Overwatch 2 będzie miało swoją premierę w 2022 roku. Kolejny sezon rozgrywek Overwatch League ma być rozgrywany na wczesnym buildzie Overwatch 2. I mimo decyzji o rezygnacji z przyszłorocznego BlizzConu gracze potencjalnie mogą doczekać się beta testów gry, które mogą wystartować na początku 2022 roku.

Jak jednak będzie tego nie wiemy. Deweloperzy nie tylko w samym Blizzardzie mają zwyczaj odchodzenia od deadlineów i odkładania premier o kolejne okresy.