Overwatch 2 zaprezentowane na BlizzCon 2019!

Plotki stały się prawdą. Overwatch 2 z oficjalnym ogłoszeniem podczas BlizzCon 2019! Nowa grafika, PvE i inne!

beta overwatch 2 startuje w kwietniu!

Overwatch jest aktualnie oczkiem w głowie Blizzarda. Z sukcesami funkcjonująca liga Overwatch League dostarcza producentowi spory zastrzyk gotówki, a sama gra może pochwalić się już ponad 50 milionami graczy.

Końcówka października była bardzo bogata w przecieki, co do których można było mieć wątpliwości. Jednak były one rozwiewane w momencie gdy ujawniono, że twórca przecieków już w zeszłym roku przed konwentem ujawnił informacje o nowościach w grze.

Zapowiedź Overwatch 2

Overwatch 2 to kolejna odsłona gry, która poświęcona będzie w głównej mierze rozgrywce PvE, w której wraz z trzema innymi graczami weźmiemy udział w rozwinięciu wątków fabularnych po wznowieniu działalności organizacji.

Overwatch 2 będzie odrębnym sequelem gry z poprawioną grafiką, trybem misji fabularnych i bohaterskich oraz ma umożliwić rozgrywkę PvP zarówno graczom posiadającym pierwszą część gry jak i drugą.

Zwiastun rozgrywki Overwatch 2

W Overwatch 2 pojawią się dwa nowe tryby:

  • misje fabularne,
  • misje bohaterskie.

Pierwszy tryb pozwoli nam poznać nowe wątki fabularne, które pchnąć wydarzenia ze świata gry mocno do przodu. Misje bohaterskie z kolei pozwolą graczom na rozwój bohaterów, ich awans i wprowadzi system talentów pozwalający na modyfikacje umiejętności.

Premiera Overwatch 2

Deweloperzy nie zdradzili zbyt dużo szczegółów odnośnie premiery gry. Wiemy natomiast, że więcej informacji na ten temat poznamy podczas konwentu BlizzCon 2020. Jeff Kaplan, dyrektor gry Overwatch ujawnił również podczas rozmów z influencerami, że celują z premierą pod koniec 2020 roku. Czy tak będzie przekonamy się dopiero w przyszłym roku.

Overwatch 2 będzie dostępne na wszystkich dotychczasowych platformach tj. PC, konsolach Playstation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Nie ujawniono informacji czy gra pojawi się przed czy po premierze konsol nowych generacji Playstation 5 i Project Scarlett (Xbox) pod koniec 2020 roku.