Overwatch: Declassified – ogromna dawka lore w książkowej formie w listopadzie!

W listopadzie premierę będzie miała książka Overwatch: Declassified, w której otrzymamy ogromną dawkę lore gry!

Overwatch Declassified, nowa książka o grze

Świat przedstawiony w Overwatch jest bogaty w liczne historie i konflikty. Jednak przez niemal 6 lat od premiery gry fabuła gry nie ruszyła z kopyta do przodu. To ma się zmienić przy okazji premiery Overwatch 2, w której otrzymamy pełnoprawną kampanię PvE. Jednak zanim to nastąpi Blizzard przyszykował kolejną bombę. Jest nią książka Overwatch: Declassified autorstwa Seanan Mcguire, z której mamy dowiedzieć się o początkach organizacji, jej istnieniu, Konflikcie Omnicznym oraz upadkowi Overwatch.

Książka będzie pełniła rolę niejako kronik, jak miało to miejsce w przypadku Kronik Warcrafta. Jest również schedą po anulowanym projekcie powieści graficznej Overwatch: First Strike, która opowiadała o powstaniu Organizacji.

We współpracy z Blizzard Entertainment, wielokrotnie nagradzany twórczyni bestsellerów New York Times, Seanan McGuire napisała historię Overwatch, od jej momentu założenia podczas Kryzysu Omnicznego, po jej upadek i przekształcenie!

Żołnierze. Naukowcy. Awanturnicy. Odmieńcy. W trakcie Kryzysu Omnicznego, mieszkańcy planety byli rozproszeni, wyniszczeni…ale bohaterowie z całego świata odpowiedzieli na wezwanie. Overwatch było światełkiem nadziei dla ocalałych, którzy chcieli odzyskać i odbudować swój rozdarty wojną świat. Po ustaniu kryzysu ich rola została rozszerzona, dzięki czemu mogli pomóc ludzkości rozwiązać część najtragiczniejszych w skutkach problemów i zapoczątkować nową erę nadziei i dobrobytu. A jednak, gdy Overwatch był u szczytu, padł ofiarą własnej potęgi i został rozwiązany. Ale lata później, pośród narastającej fali niesprawiedliwości, bohaterowie Overwatch są pewni i gotowi do walki o lepsze jutro.

Teraz, fani mogą prześledzić historię Overwatch w tej obszernej kronice, wypełnionej odtajnionymi dokumentami z misji, grafikami, schematami broni i nie tylko. Cała nowa historia stworzona przez wielokrotnie nagradzaną autorkę bestsellerów New York Times Seanan McGuire przy współpracy z Blizzard Entertainment łączy historię Overwatch zawartą w wielu komiksach, opowiadaniach, animacjach i misjach w grze. Nie przegap tej obowiązkowej lektury kolekcjonerskiej dla fanów Overwatch, tak starych jak i nowych.

Książka Overwatch: Declassified jest aktualnie dostępna w zamówieniach przedpremierowych w cenie 49,99$. Premiera książki planowana jest na 1 listopada 2022 roku, a sama powieść ma liczyć 208 stron. Zamówienia można składać na stronie barnesandnoble.com.