Overwatch Demo 2 – Nowy build na serwerach. Alfa/Beta Overwatch 2 czy build pod OWL?

Na stronie BlizzTrack agregującej informacje o klientach gier Blizzarda pojawiły się nowy tajemniczy build Overwatch.

nowy build overwatch na serwerach blizzarda

Serwery Blizzarda powiększyły się o nowy klient gry. Od długiego czasu istniała wersja Overwatch Demo, jednakże dopiero od niedawna pojawiła się wersja Overwatch Demo 2 datowana na 26 stycznia bieżącego roku. Pozostaje pytanie czego dotyczyć może ten konkretny build? Czy zbliża się techniczna alfa Overwatch 2? Czy może jest to tylko build dla prosów pod kolejny sezon Overwatch League?

Biorąc pod uwagę to, że Overwatch League ma wystartować w nowym sezonie na wczesnym 'buildzie’ gry, to być może jest to jakaś wersja z zamkniętym dostępem dla zawodowych zawodników Overwatch League? Tak na prawdę nie wiadomo co zostało zaktualizowane i czy w ogóle jest to aktualizacja godna uwagi. Ale nazwa „prodemo” w tym kontekście może sugerować właśnie ten cel.

Warto w tym miejscu również wspomnieć, że według informacji do jakich dotarło Dexerto, pro gracze nie mają jeszcze dostępu do wczesnego buildu Overwatch 2. Być może Blizzard cały czas przygotowuje infrastrukturę pod udostępnienie tego klienta by mogli trenować nową mechanikę 5vs5 z licznymi zmianami balansu i reworkami bohaterów.

Biorąc pod uwagę wypowiedzi np. Mikea Ybarry, który wymienił Overwatch z nazwy pośród tytułów o jakich niedługo mamy uzyskać informacje i zapowiedzi. Ponadto milczenie Siomera na ten temat i uśmiechy podczas transmisji również są niejednoznaczne. A to dosyć istotne, bo jak wiemy uczestniczy w tajnych spotkaniach Overwatch i ma informacje z pierwszej ręki przy czym całkowicie zaprzeczył, że podczas grudniowego spotkania było cokolwiek mówione o konkretnej dacie (3 tydzień lutego) jaką w sieci podaje WorstSombra.