Overwatch dziś obchodzi 6 urodziny

Overwatch obchodzi kolejne, 6 już urodziny. Gra została wydana 24 maja 2016 roku.

6 rocznica Overwatch

Dokładnie 6 lat temu, 24 maja swoją premierę miał pierwszy i jedyny FPS w historii Blizzarda, Overwatch. Po tak długim okresie gracze wyczekują ze zniecierpliwieniem premiery Overwatch 2. Sama gra mimo wzlotów i upadków ma sporo do zaoferowania graczom.

Overwatch został ujawniony podczas BlizzCon 2014 i od samego początku nie byłem przekonany do tego projektu. Cukierkowość gry i jej klimat niekoniecznie zachęcał fana mrocznych klimatów, do których przyzwyczaił nas Blizzard. Ale postanowiłem dać grze szansę, szczególnie, że nie warto oceniać produktu po okładce.

Ostatecznie w 2015 roku udało mi się zagrać podczas Road to BlizzCon w Pradze gdzie poznałem Teko. Moja partnerka, która miała wejściówkę dziennikarską jej nie potrzebowała i razem z Teko zaczęliśmy szarżować stanowiska do gry aby jak najwięcej pograć w pierwszego FPSa producenta. I wtedy doznałem olśnienia. Rozgrywka była dynamiczna, bohaterowie ciekawi, chociaż nie brakowało tak irytujących kompozycji jak 6x Bastion czy 4x Bastion i 2x Reinhardt. A dosłownie kilka tygodni później cieszyliśmy się już z rozgrywki podczas beta testów gry, które zostały uruchomione dla tysięcy szczęśliwców na całym świecie.

Potem przyszedł 24 maja 2016 roku. Wraz z Teko zostaliśmy poproszeni przez Blizzarda do prowadzenia premiery gry w Polsce w sieci kin Multikino organizowanej przy współpracy z Coca Colą, podczas którego zaprezentowano materiał od deweloperów, a który to miał być relacją na żywo. Można powiedzieć, że pierwszy niemały fuckup deweloperów był głośno komentowany w sieci. Jednak dla nas było to ważne wydarzenie, bo w końcu mogliśmy pokazać się publicznie. I wierzcie mi lub nie dopiero aplauz publiki pozwolił mi pokonać ogromny stes. W końcu nie co dzień staje się przed setkami osób zapowiadając premierę gry.

Od tego czasu minęło już 6 lat. Overwatch doczekał się w tym czasie gier rankingowych, nowych trybów gry takich jak Deathmatch, Kontrola, Capture the Flag, Eliminacja, wydarzeń sezonowych wraz z misjami fabularnymi, które odniosły niesamowity sukces czy setek epickich i legendarnych skórek.

Dziś jesteśmy już albo dopiero po pierwszej fazie beta testów Overwatch 2. Wyczekujemy informacji na temat kolejnych beta testów jak i ostatecznie udostępnienia graczom pełnoprawnej kampanii fabularnej.

Z tej okazji zapraszam wszystkich na nasz rocznicowy stream na platformie Twitch na kanale RushingTurtles, gdzie będziecie mogli wygrać unikalne plakaty Overwatch.