Overwatch F2P dla Amerykanów za darmo!

Wczorajszego dnia Blizzard rozdał Overwatch za darmo Amerykańskim obywatelom. Pierwszy krok ku f2p?

overwatch 2 opóźnione

Temat free-to-play czyli bezpłatnej gry z opcjonalnymi mikrotransakcjami w Overwatch toczy się już od ponad roku. Deweloperzy do wczoraj nie mówili o nim nic, natomiast w społeczności pojawiło się wiele spekulacji na ten temat.

I być może plany Blizzarda są jednoznaczne. Deweloperzy rozdali grę za darmo obywatelom Stanów Zjednoczonych nie promując tego wydarzenia w żaden sposób.

W promocji mogli teoretycznie brać udział wyłącznie obywatele Stanów, jednak jak się okazało, podając jakikolwiek amerykański adres, gracze mogli otrzymać za darmo kopię gry w każdym regionie.

I tak szybko jak akcja się rozpoczęła, tak szybko również się zakończyła. Gra była rozdawana w ograniczonej liczbie co oznacza, że rozeszła się jak świeże bułeczki. Akcja ta oznacza tylko jedno, Blizzard najpewniej szykuje się do zmiany kierunku biznesowego gry i być może niedługo zobaczymy ją w pełni w wersji f2p, a przynajmniej pierwszą odsłonę gry, która pozwoli wszystkim grać w trybie multiplayer.

Overwatch 2 jest aktualnie w produkcji, ale główny kierunek sequela odnosi się do usprawnień graficznych oraz trybu kooperacyjnego PvE dla czterech osób.