Overwatch Mobile planowano wydać wraz z premierą Overwatch 2

Wygląda na to, że Overwatch Mobile może być w produkcji. Tak twierdzi Richard Lewis, dziennikarz esportowy. A co ważniejsze, gra mobilna ma zostać wydana wraz z premierą Overwatch 2.

overwatch mobile w produkcji

Blizzard od jakiegoś czasu potwierdza, że gry mobilne są kierunkiem, w którym będą podążać. Podczas podcastu The Four Horseman, Richard Lewis ujawnił, że posiada informacje, jakoby Overwatch Mobile było w produkcji, a jego premiera miałaby odbyć się równolegle do premiery Overwatch 2.

Jak powiedział podczas podcastu:

Mam informacje z potwierdzonego źródła, że pierwotny plan przed tym jak pandemia wrzuciłą wszystko w tryb przetrwania był taki, że chcieli wydać Overwatch 2 i Overwatch Mobile w tym samym czasie.

Lewis potwierdził również, że Blizzard chciał mieć mobilną wersję gry gotową do wydania wraz z Overwatch 2, aby móc to ogłosić światu jeszcze przed oficjalną premierą dwójki.

Richard Lewis jest dobrze rozpoznawalną personą w świecie Counter-Strike. To dziennikarz esportowy, host turniejowy i analityk, poprzednio był zatrudniony przez ELEAGUE. To dzięki niemu na jaw wyszły skandale z ustawianiem meczów, niewypłacaniem nagród za turnieje przez CEO organizacji Ninjas in Pyjamas czy wykrycie bardzo zaawansowanego cheatu, który do momentu jego ujawnienia był używany podczas turniejów LANowych.