Overwatch obchodzi dziś 5 urodziny

Dziś mija dokładnie 5 lat od premiery Overwatch.

5 urodziny overwatch

Rok 2016, dzień 24 maja. Overwatch ma oficjalnie swoją premierę. Wielu graczy ma jednak czas zagrać w produkcję Blizzarda znacznie wcześniej bo już od października 2015 roku kiedy to rozpoczynają się beta testy gry. W międzyczasie prezentowani są kolejni bohaterowie, a w trakcie otrzymujemy gry rankingowe. Na całym świecie odbywają się publiczne premiery gry, a ja i Teko mamy okazję poprowadzić oficjalną premierę w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach. Dwie duże sale wypełnione fanami, praktycznie każdy z upominkiem w postaci kubków kolekcjonerskich Coca Coli z wizerunkiem Smugi i Wdowy, a ja strasznie stresuję się na moment przed wyjściem przed publiczność. Stres znika dopiero kiedy mówię o tym, że gra mnie nie zaciekawiła, a dopiero możliwość zagrania w nią podczas Road to BlizzCon w październiku 2015 roku w czeskiej Pradze zmieniło moje zdanie diametralnie. Na sali rozpoczynają się oklaski, a stres momentalnie ze mnie schodzi, co pozwala mi bez skrępowania kontynuować premierowe powitanie.

Tak właśnie pamiętam tamten dzień. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że w międzyczasie zostanę menadżerem Reprezentacji Polski w Overwatch i będę miał okazję polecieć na zaproszenie deweloperów na BlizzCon w 2018 roku, oraz że moja współpraca z Blizzardem będzie trwała tak długo. Premiera Overwatch to bardzo ważna data w moim życiu ponieważ dzięki tej grze mogę pracować w branży gamingowej współpracują z gigantami.

Nic też nie osiągnąłbym gdyby nie osoby biorące udział we współtworzeniu tej społeczności czy portalu. To dzięki Wam powstał Blizzplanet, to dzięki Wam kolejne premiery Overwatch są oglądane przez setki osób na kanale Teko, wreszcie to dzięki polskim fanom esportu odbyły się tu eliminacje do Mistrzostw Świata w Overwatch w 2017 roku czy finały Overwatch Contenders w 2018 roku. Dlatego tym bardziej chciałbym przeczytać Wasze historie z Overwatch i wyróżnić część z nich.

Napiszcie w komentarzach jak zaczęła się Wasza przygoda z grą. Co najbardziej zapadło Wam w pamięć, a co powoduje, że dalej gracie w FPSa Blizzarda.