Overwatch przechodzi na rozgrywkę 5vs5!

Podczas dzisiejszego pokazu PvP deweloperzy potwierdzili, że Overwatch zmieni liczbę graczy i walki prowadzone będą w systemie 5vs5!

overwatch 2 zmienia format na 5vs5

Overwatch 2 jest cały czas w trakcie projektowania. Nowy dyrektor gry Aaron Keller ujawnił, że Overwatch zmieni mechanikę gry. Dotychczas gra rozgrywana była w trybie 6vs6 z kolejką ról, w której było 2 tanków, 2 supportów i 2 DPSów. Nowa zmiana usuwa jednego bohater tanków. Po zmianach w grze znajdzie się 2 supportów, 2 DPSów oraz jeden tankiem.

Z tego też powodu zmianom ulegną tanki, które przejdą reworki. Przykładowo Reinhardt otrzyma dwa ładunki Ognistego Pocisku, Zaria dwa ładunki bariery natomiast Winston zupełnie nową umiejętność.

Deweloperzy podczas pokazu wspomnieli, że testowali bardzo różne konfiguracje poczynając od 4vs4 a kończąc nawet na 8vs8. Ostatecznie rozgrywka w konfiguracji 5vs5 miała pozwolić deweloperom przeprowadzenie bardzo dynamicznej i wyrównanej rozgrywki. Ta została zaprezentowana na przykładzie nowej mapy Nowy Jork i Toronto.

Overwatch 2 znajduje się w dalszym ciągu w trakcie prac. Nie znamy daty premiery, ale ta na pewno nie nastąpi w 2021 roku.