Overwatch w telewizji NBC? Activision Blizzard negocjuje z telewizyjnym potentatem

Koronawirus wstrzymał niemal wszystkie rozgrywki sportów tradycyjnych. Jest to duża szansa dla esportu by ponownie wejść do telewizji. Activision Blizzard negocjuje z NBC aby dodać Overwatch do programu TV.

overwatch telewizja nbc

Overwatch League było dostępne w amerykańskiej telewizji przez ostatnie dwa lata dzięki koncernowi Disney i telewizji ABC i ESPN. Jednak według doniesień ESPN kontrakt wygasł i trzeci sezon OWL trafił tylko na Youtube, które postanowiło zapłacić 160 milionów za trzyletni kontrakt.

Telewizje tradycyjne muszą teraz poszukiwać nowych programów, które mogą udostępnić w ramach swoich kanałów aby nie utracić widowni. Te mogą zostać zastąpione przez turnieje esportowe, które regularnie w sieci odbywa się za pomocą wielu organizacji.

Jak donoszą informatorzy Activision Blizzard negocjowało z NBC warunki umowy jednak nie ma oficjalnej deklaracji żadnej strony. Nie wiemy zatem czy konrakt jest dalej negocjowany czy któraś ze stron zrezygnowała. Dla Overwatch League jest to o tyle ważne, że brak widowni z TV znacznie bardziej obniży oglądalność ligi. A to może mieć bezpośredni wpływ na wyniki reklamowe.

Overwatch jak i sam Overwatch League nie mają aktualnie dobrego roku. Pokazy Valorant mogą jeszcze bardziej utrudnić grze utrzymanie się na topie a i tak oglądalność samej gry spadła tak mocno, że często generuje raptem około 20 tysięcy widzów na Twitchu.