Overwatch World Cup – zgłoszenia do komitetu reprezentacji Polski uruchomione

Blizzard uruchomił zgłoszenia do komitetów narodowych na Overwatch World Cup. Tym samym rozpoczął się proces wyboru komitetu reprezentacji Polski.

overwatch world cup 2023

Po ponad 3 latach przerwy Overwatch World Cup powraca na scenę. Dzisiejszego dnia Blizzard ujawnił 36 drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach o tytuł Mistrza Świata podczas tegorocznego BlizzCon. Polska nie będzie miała łatwo.

Wybór komitetów narodowych

Każda drużyna jest reprezentowana przez Komitet złożony z 3 osób:

  • General Manager: odpowiada za dział operacyjny i komunikację z Blizzardem,
  • Coach: odpowiada za prowadzenie tryoutów, wybór graczy oraz wszelkie kwestie rozgrywek drużyny,
  • Social Lead: odpowiada za social media drużyny narodowej, materiały i aktywności związane z reprezentacją,

Jak dostać się do komitetu reprezentacji Polski?

Blizzard w tym roku dokonuje samodzielnego wyboru członków komitetu narodowego. Wybór członków odbędzie się w 3 etapach:

  • Krok 1 – Utwórz wideo, w którym przedstawisz swoją sylwetkę, dlaczego chcesz być w komitecie reprezentacji oraz jak wykorzystasz swoje zalety w programie.
  • Krok 2 – Wypełnij formularz internetowy (nazwa, email, Discord, Battle.net, etc.) – pisemne oświadczenie z kroku 1go będzie akceptowane w przypadku braku filmu.
  • Krok 3 – Jeśli zostaniesz wybrany, Blizzard skontaktuje się poprzez email bądź Discord z kolejnymi krokami.

Czas na zgłoszenia upływa 30 stycznia 2023 roku. Proces wyboru komitetów zostanie sfinalizowany w dniach 1-10 lutego. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem strony www.overwatchworldcup.com.

Jak dostać się do reprezentacji Polski jako zawodnik?

Aby otrzymać zaproszenie do reprezentacji Polski gracze będą musieli wziąć udział w tzw. Trials, które odbędą się w marcu w formacie BO2. Zwycięzcy poszczególnych rozgrywek otrzymują gwarantowane miejsce w tryoutach, po których trener reprezentacji ostatecznie ogłosi skład reprezentacji.

Zgłoszenia do Trials przyjmowane są za pośrednictwem strony od 1 lutego www.overwatchworldcup.com

Eliminacje Overwatch World Cup 2023

Eliminacje do Overwatch World Cup rozpoczną się w czerwcu po zamknięciu procesu związanego z wyborem graczy do zespołów narodowych. Rozgrywki podczas eliminacji będą odbywały się online. Poniżej znajduje się lista drużyn z podziałem na 6 grup, po dwie na każdą federację.

AMER AAMER B
KanadaArgentyna
KostarykaBrazylia
GwatemalaChile
MeksykKolumbia
Puerto RicoEkwador
Stany ZjednoczonePeru
EMEC AEMEC B
BelgiaNiemcy
FrancjaNorwegia
Wielka BrytaniaPolska
WłochyArabia Saudyjska
HolandiaSzwecja
HiszpaniaTurcja
APAC AAPAC B
TajwanAustralia
Hong KongIndie
IndonezjaMalezja
JaponiaNowa Zelandia
FilipinySingapur
Korea PołudniowaTajlandia

Jedyną drużyną, która automatycznie otrzymuje zaproszenie do fazy grupowej to Chiny. W oficjalnym wpisie na stronie playoverwatch.com przeczytać można, że Chiny prezentowały się z bardzo dobrej strony i zajęły 2krotnie 2 miejsce podczas ostatnich turniejów Overwatch World Cup. Dodatkowo w Chinach nie odbędą się trials, a drużyna zostanie zwolniona z udziału w eliminacjach. Tryouty zaś odbędą się na innych zasadach niż w pozostałych regionach.

Pozostałe 15 drużyn zostanie wybrana na podstawie pozycji w grupie. Lista drużyn, które awansują z poszczególnych grup prezentuje się następująco:

AMER AAMER BEMEC AEMEC BAPAC AAPAC B
323232

Z mojej strony mogę poinformować, że nie startuję w tegorocznej batalii o miejsce w Komitecie reprezentacji Polski. Jako przedsiębiorca nie mam zbyt dużo czasu na dodatkowe obowiązki, a myślę też, że to dobry moment, aby ktoś znacznie młodszy został rzucony na głęboką wodę i zobaczył jak wygląda zarządzanie drużyną esportową. Dlatego życzę powodzenia wszystkim, którzy chcą wziąć udział w imprezie.