Blizzard uruchomił zgłoszenia do komitetów narodowych na Overwatch World Cup. Tym samym rozpoczął się proces wyboru komitetu reprezentacji Polski.

Po ponad 3 latach przerwy Overwatch World Cup powraca na scenę. Dzisiejszego dnia Blizzard ujawnił 36 drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach o tytuł Mistrza Świata podczas tegorocznego BlizzCon. Polska nie będzie miała łatwo.

Wybór komitetów narodowych

Każda drużyna jest reprezentowana przez Komitet złożony z 3 osób:

  • General Manager: odpowiada za dział operacyjny i komunikację z Blizzardem,
  • Coach: odpowiada za prowadzenie tryoutów, wybór graczy oraz wszelkie kwestie rozgrywek drużyny,
  • Social Lead: odpowiada za social media drużyny narodowej, materiały i aktywności związane z reprezentacją,

Jak dostać się do komitetu reprezentacji Polski?

Blizzard w tym roku dokonuje samodzielnego wyboru członków komitetu narodowego. Wybór członków odbędzie się w 3 etapach:

  • Krok 1 – Utwórz wideo, w którym przedstawisz swoją sylwetkę, dlaczego chcesz być w komitecie reprezentacji oraz jak wykorzystasz swoje zalety w programie.
  • Krok 2 – Wypełnij formularz internetowy (nazwa, email, Discord, Battle.net, etc.) – pisemne oświadczenie z kroku 1go będzie akceptowane w przypadku braku filmu.
  • Krok 3 – Jeśli zostaniesz wybrany, Blizzard skontaktuje się poprzez email bądź Discord z kolejnymi krokami.

Czas na zgłoszenia upływa 30 stycznia 2023 roku. Proces wyboru komitetów zostanie sfinalizowany w dniach 1-10 lutego. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem strony www.overwatchworldcup.com.

Jak dostać się do reprezentacji Polski jako zawodnik?

Aby otrzymać zaproszenie do reprezentacji Polski gracze będą musieli wziąć udział w tzw. Trials, które odbędą się w marcu w formacie BO2. Zwycięzcy poszczególnych rozgrywek otrzymują gwarantowane miejsce w tryoutach, po których trener reprezentacji ostatecznie ogłosi skład reprezentacji.

Zgłoszenia do Trials przyjmowane są za pośrednictwem strony od 1 lutego www.overwatchworldcup.com

Eliminacje Overwatch World Cup 2023

Eliminacje do Overwatch World Cup rozpoczną się w czerwcu po zamknięciu procesu związanego z wyborem graczy do zespołów narodowych. Rozgrywki podczas eliminacji będą odbywały się online. Poniżej znajduje się lista drużyn z podziałem na 6 grup, po dwie na każdą federację.

AMER AAMER B
KanadaArgentyna
KostarykaBrazylia
GwatemalaChile
MeksykKolumbia
Puerto RicoEkwador
Stany ZjednoczonePeru
EMEC AEMEC B
BelgiaNiemcy
FrancjaNorwegia
Wielka BrytaniaPolska
WłochyArabia Saudyjska
HolandiaSzwecja
HiszpaniaTurcja
APAC AAPAC B
TajwanAustralia
Hong KongIndie
IndonezjaMalezja
JaponiaNowa Zelandia
FilipinySingapur
Korea PołudniowaTajlandia

Jedyną drużyną, która automatycznie otrzymuje zaproszenie do fazy grupowej to Chiny. W oficjalnym wpisie na stronie playoverwatch.com przeczytać można, że Chiny prezentowały się z bardzo dobrej strony i zajęły 2krotnie 2 miejsce podczas ostatnich turniejów Overwatch World Cup. Dodatkowo w Chinach nie odbędą się trials, a drużyna zostanie zwolniona z udziału w eliminacjach. Tryouty zaś odbędą się na innych zasadach niż w pozostałych regionach.

Pozostałe 15 drużyn zostanie wybrana na podstawie pozycji w grupie. Lista drużyn, które awansują z poszczególnych grup prezentuje się następująco:

AMER AAMER BEMEC AEMEC BAPAC AAPAC B
323232

Z mojej strony mogę poinformować, że nie startuję w tegorocznej batalii o miejsce w Komitecie reprezentacji Polski. Jako przedsiębiorca nie mam zbyt dużo czasu na dodatkowe obowiązki, a myślę też, że to dobry moment, aby ktoś znacznie młodszy został rzucony na głęboką wodę i zobaczył jak wygląda zarządzanie drużyną esportową. Dlatego życzę powodzenia wszystkim, którzy chcą wziąć udział w imprezie.

Tagi: , ,