OWL 2021: Jak w tym sezonie poradzą sobie JJoNak oraz nowy skład NYXL?

New Yor Excelsior od pierwszego sezonu typowana była na zespół mistrzów. Jednak do tej pory ani razu nie udało im się wygrać głównej nagrody. Po trzech sezonach zarząd stwierdził, że czas na coś nowego. Jak prezentują się te nowości?

NYXL długo zwlekało ze zmianami. Ale w zasadzie nie ma się co dziwić. Drużyna była zgrana i świetnie wiedziała w jakim stylu zamierzają grać. JJonak i spółka jako pierwsi zrozumieli czym w Overwatch jest koncept właściwego pozycjonowania się, dzięki swojej perfekcyjnej grze w defensywie oraz niezwykle precyzyjnym atakom przez pierwsze dwa sezony byli prawie na szczycie. Jednak z czasem wiele zespołów dogoniło ich pod względem zrozumienia gry, część nawet poszła o krok dalej. Zastąpili defensywne zagrania NYXL niezrównaną agresją. W trzecim sezonie było już jasne, że styl gry nowojorczyków nie zapewni im upragnionego zwycięstwa.

NYXL Wallpaper. : OverwatchLeague

Wielkie zmiany

Po rozczarowującym trzecim sezonie zarząd podjął bardzo bolesną decyzję. 99% ówczesnego składu nie dostało nowych kontraktów. Na polu bitwy został sam kapitan, JJoNak. To wokół niego zdecydowano się zbudować nowy zespół. Świeża krew ma teraz za zadanie zbudować porządne fundamenty pod przyszłość, nikt raczej nie oczekuje po nich zwycięstwa.

Nowości

Nowa drużyna będzie składać się z dwóch tanków, dwóch supportów oraz czterech dpsów. Na pozycji głównego tanka zagra Yakpung, który miał już swój debiut w drugim sezonie OWL, wtedy przyszło mu zagrać w Toronto Defiant. Po niezadowalających wynikach wrócił do Contenders, gdzie ponownie pokazał swoją wartość. Pomagać mu będzie BiaNcA, gracz który grał w trzecim sezonie w NYXL, ale mimo to musiał ponownie wywalczyć swój kontrakt podczas zapisów. JJoNakowi we wsparciu będzie pomagał Friday, natomiast natarcie poprowadzi znany z Philadelphi Fusion Ivy, a dołączą do niego FEATH5R, Flora oraz Gwangboong.

Jak sobie poradzą?

Zespół ten wydaje się być największą niewiadomą regionu azjatyckiego. Nowi gracze są na pewno bardzo utalentowani, ale konkurencja przecież nie śpi. Wiele analityków zastanawia się, czy NYXL poprawnie zidentyfikowało problemy swojego zespołu. Dlaczego nie zwolniono JJoNaka? Oczywiście jest to jedna z najbardziej znanych gwiazd OWL, ale w zeszłym sezonie wielokrotnie kwestionowano jego decyzje. JJoNak ma niesamowitą precyzję, ale często niestety zapomina o swojej roli. Widoczne to było zwłaszcza podczas jego grania Moirą, gdy tanki umierały bo on flankował atakując wrogą drużynę. Jego postawa często wymuszała też bardzo defensywne granie reszty zespołu. Dostawał masę zasobów, fragował a reszta drużyny tworzyła mur wokół niego. Jak będzie to wyglądało w tym sezonie? Czy JJoNak zmieni swoje przyzwyczajenia? Czy może pozycją kapitana oraz swoim doświadczeniem zmusi drużynę do grania pod siebie? Miejmy nadzieję, że Excelsior pokażą na co ich stać, bo zarząd pokazał do czego może doprowadzić brak wyników.

moira mains be like : Overwatch_Memes