OWL nie umiera? Sprzedaż biletów powyżej oczekiwań

Już 8 lutego startuje kolejny, trzeci sezon rozgrywek w ramach Overwatch League. Jak się okazuje sprzedaż biletów jest powyżej oczekiwań włodarzy.

Overwatch League nie cieszy się dużą popularnością w Europie poza Francją czy Wielką Brytanią. Wszystko przez niezbyt dostosowane pod europejskiego widza godziny transmisji, które uniemożliwiają kibicowanie na bieżąco swoim ulubionym graczom. Dlatego też panuje przekonanie, że Overwatch League jest dead i Blizzard robi wszystko aby uśmiercić tą ligę.

Jednak co innego mówią pierwsze statystyki dotyczące sprzedaży biletów do których dotarł Adam Stern, dziennikarz Sports Business Journal. Według jego informacji statystyka wstępnej sprzedaży jest bardzo pozytywna, a trzeba zaznaczyć, że większość biletów wyprzedaje się z reguły na kilka dni przed wydarzeniem, co oznacza, że te wyniki mogą zostać jeszcze poprawione.

Nie zmienia to jednak faktu, że wiele drużyn ma problemy ze sponsorami czy pozyskiwaniem nowych środków na utrzymanie drużyny. Dodatkowo nie wszystkie drużyny postanowiły wybudować własne areny, a jedynie podnajmują obiekty miejskie na potrzeby organizacji swoich meczów.