OWL2021: Chengdu Hunters czy uda im się odejść od grania Burzycielem?

Hunters to drużyna, która od zawsze była kojarzona z niestandardowym podejściem do mety. Niestety często oznaczało to przegraną z przeciwnikiem, który używał po prostu potężniejszych bohaterów. Jak drużyna Amenga poradzi sobie w czwartym sezonie?

Chengdu Hunters, drużyna i mem jednocześnie, ekipa która znalazła sobie własny tier w rankingach sezonowych rok temu pieszczotliwie nazwany Chengdu Zone. Koncentracja na wybuchowych zagraniach DPSów oraz Amenga grającego na Burzycielu znalazła im wielu fanów. Mimo nielicznych sukcesów nie udało im się do tej pory zbudować porządnego składu. Jak to wygląda w tym roku?

Chengdu Hunters on Twitter: "[HUNTERS ON DISPLAY] Hammond: Good morning,  everybody~Minefield deployed under your feet.🐹 #ThursdayWallpaper… "

Nowy tank, nowy skład

Od głównego składu nie odeszło zbyt wielu ważnych graczy. Jedynym wartym wspomnienia ex-graczem Hunters jest Molly, który przeszedł do drużyny Shanghai Dragons. Był zdecydowanie jednym z bardziej interesujących graczy tej drużyny i jego strata jest niewątpliwie dotkliwa. Najważniejszym z nowych graczy jest zdecydowanie GA9A, który jest uznawany za najlepszego z chińskich tanków. Poza nim do drużyny dołączyło 5 nowych graczy, również z Chin.

Brakuje tutaj Monka, który podobno został dołączony do drużyny gdy okazało się że Farway nie daje sobie rady na najwyższym poziomie

Czy zdołają wydostać się z Chengdu Zone?

Jimmy, Kaneki, Nisha, Farway1987, Monk na pewno będą odpowiednim wsparciem dla tej drużyny. Czy jednak skład 12 osobowy nie jest przesadą? Pisałem przy okazji omawiania Spark, że taka liczba graczy pozwala na wysoką specjalizację w granych bohaterach. Jednak staje się też to problemem, gdyż nagle trenerzy mają do ogarnięcia sporą gromadkę, w której każdy musi znać swoje miejsce. Najważniejszym pytaniem jest jednak, czy Chengdu pokona samych siebie? Odkąd znaleźli się w Lidze bawią się metą, proponują coraz dziwniejsze kompozycje, no i od czasu do czasu przynosi im to efekty. Jednak jest to bardzo niestabilna strategia. GA9A powinien w tym roku grać bez przerwy, Ameng jako gracz wykazuje naprawdę spore braki jeśli chodzi o jego pulę bohaterów. Wyjątkowość Yotachada skończy się w tym roku, ponieważ wiele drużyn wyposażyło się w tanka, który potrafi grać Hammondem na wysokim poziomie. Długo im zajęło odkrycie potencjału tego bohatera, ale jak widać pule bohaterów wyszły Lidze na plus. Także, czego się spodziewać? To jest Chengdu, więc nigdy nie wiadomo. Myślę, że odpowiednią wiedzę zdobędziemy dopiero po ich pierwszym meczu, zobaczymy czy jest to drużyna z którą należy się liczyć, czy też może drużyna o której kolejny rok można tworzyć memy.

Toronto Defiant vs. Chengdu Hunters - NOW LIVE - General Discussion -  Overwatch Forums