OWL2021: Seoul Dynasty, czy Profit oraz Gesture utrzymają formę turniejową przez cały sezon?

Czarny Koń zeszłego sezonu, najbardziej niesolidna drużyna zarazem. Z tygodnia na tydzień potrafili stać się najlepszą drużyną regionu, tylko po to by tydzień później oberwać od tej teoretycznie najgorszej. Jedno jest pewne, gdy stawka jest wysoka, gracze Dynasty wrzucają siódmy bieg i wywracają rankingi do góry nogami.

Seoul Dynasty, czyli drużyna związana ze stolicą Korei Południowej. Państwa, które jest potęgą esportową od wielu, wielu lat. Z tego powodu wszyscy od pierwszego sezonu naprawdę wiele po nich oczekiwali. Mimo wszystko Dynasty nigdy nie wygrało OWL. W zeszłym sezonie, zdecydowanie byli bardzo blisko. Przeszczep Profita, Gesture oraz Bdosin zdecydowanie się przyjął. Pomimo braku wyników w trakcie sezonu, w finałowym turnieju zostali zatrzymani dopiero przez zwycięskich SF Shock.

Overwatch League: Team Seoul przemianiowany na Seoul Dynasty – Overwatch

Postrach turniejów

Mimo ostatnich sukcesów od drużyny odeszło kilku graczy. Bdosin oraz Tobi nie przedłużyli kontraktów. Tobi znalazł drużynę zastępczą w Fusion, gdzie będzie zastępował FunnyAstro dopóki ten nie zdobędzie wizy. Bdosin natomiast ogłosił swoją emeryturę. Od drużyny odszedł również SLIME oraz Michelle: obaj znaleźli nowe drużyny w Lidze na ten sezon. Postawienie na Creative’a może trochę dziwić, ale jest to jeden z graczy, którzy najbardziej poprawili się w przeciągu zeszłego roku. Tobiego zastąpi natomiast Anamo, co do którego nie jestem aż tak pewien. Niby grał w NYXL, ale czy nadal ma potrzebne umiejętności? Z NYXL przyszedł również Saebyeolbe, który ma wspomóc Profita oraz Fitsa.

Decyzje taktyczne

Patrzę na tę drużynę i nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony mamy szalenie utalentowanych graczy, z drugiej wiem już czego mogę się po nich spodziewać. Czy trenerzy w tym sezonie poradzą sobie lepiej z tą drużyną? Cały zeszły rok Seoul uparcie grał dwóch main-tanków, ale podobno wraz z dodaniem do drużyny Toyou, ta taktyka ma pozostać w przeszłości. Oby bo mistrzowska skórka Seoul Dynasty prawdopodobnie będzie wyglądać niesamowicie. Być może w tym sezonie doczekamy się drugiego zwycięstwa Profita oraz Gesture, oraz pierwszego zwycięstwa Dynasty.

Seoul Dynasty hosting Overwatch Pacific Challenge