Po czterech latach Blizzard zamierza mocniej wspierać T2 i T3 w Overwatch

Blizzard przez ostatnie cztery lata w opinii graczy totalnie zlewał scenę T2 i T3. Jednak wygląda na to, że w końcu zaczynają zmieniać kierunek i dużo mocniej skupić się na wsparciu organizatorów turniejów.

blizzard wesprze scenę t2 i t3 w Overwatch

Przez ostatnie lata Overwatch League było oczkiem w głowie Blizzarda. Zasady licencyjne turniejów bardzo mocno skomplikowały życie wielu organizatorom przez co Overwatch esportowo niemalże upadł w wielu krajach na świecie. Można chociażby uwzględnić tutaj Polskę, gdzie kilka firm już próbowało to zrobić, ale Blizzard skutecznie to blokował.

Na Reddicie pojawił się wpis dwóch osób zarządzających ligami niższego szczebla w Overwatch. Są nimi Trevor Housten i Dan McHugh. Pierwszy pan jest szefem departamentu przyglądającego się scenie Overwatch poniżej OWL natomiast drugi jest liderem globalnym turniejów Overwatch Contenders.

W swoim najnowszym wpisie poruszyli tematykę turniejów społecznościowych

Po zobaczeniu jak pozytywnie odebrano turniej Fran’s Community Cup chcemy tego jeszcze więcej i zabierzemy się za to po naszej stronie. Tworzymy nad stworzeniem prawidłowego mechanizmu zachęcającego organizatorów do współpracy bezpośrednio ze ścieżką Path to Pro. Graczom podobają się te wydarzenia, fanom też, a my sami musimy to mocniej wesprzeć. Chcemy również wesprzeć finansowo zatwierdzonych organizatorów.

Chciałoby się powiedzieć w końcu, ale niestety jest to decyzja bardzo opóźniona. Hype na grę w wielu regionach opadł tak mocno, że nie wiem czy aktualne działania gry spowodują jej przywrócenie na odpowiednie tory.

Chciałbym wierzyć, ze dla esportu na najniższym szczeblu będzie szansa rozwoju, ale za tym muszą iść znacznie mniejsze restrykcje związane z licznymi ograniczeniami czy to np. kwotami sponsorskimi czy górnymi granicami pól nagród.