Polska odpada z Mistrzostw Świata Overwatch 2023

Polska reprezentacja nie dała rady i odpadła podczas rozgrywek grupowych z Mistrzostw Świata Overwatch 2023.

Polska odpada z finałów Overwatch World Cup 2023

Zakończyły się marzenia reprezentacji Polski na Overwatch World Cup 2023. Zespół z kraju nad Wisłą zdobył tylko jedno zwycięstwo w grupie EMEC B zapewniając sobie 7, przedostatnie miejsce w grupie zaraz przed reprezentacją Islandii. Naszej kadrze udało się zwyciężyć wyłącznie z Islandią i uszczknąć po jednej mapie Niemcom i Norwegom.

Wyniki meczów Polski wyglądają następująco:

  • Polska – Turcja 0:2
  • Polska – Arabia Saudyjska 0:2
  • Polska – Islandia 2:1
  • Szwecja – Polska 2:0
  • Finlandia – Polska 2:0
  • Polska – Norwegia 1:2
  • Niemcy – Polska 2:1

Skandal podczas meczu Polska – Arabia Saudyjska

Nie obyło się jednak bez skandalu. Podczas meczu Polski z Arabią Saudyjską doszło do niedopuszczalnej sytuacji z udziałem arabskich prowadzących oficjalną relację Overwatch World Cup 2023. Legendary dopuścił się wyzwisk w kierunku transseksualnego komentatora meczu nazywając go świnią i małpą.

Blizzard niedługo po tym wykluczył go z jakichkolwiek oficjalnych wydarzeń esportowych Overwatch, tych trwających jak i jakichkolwiek przyszłych. Jednym słowem – trafił na czarną listę.

Finaliści Overwatch World Cup 2023

Rozgrywki grupowe w ramach Mistrzostw Świata wyłoniły już zespoły, które pojadą na finałowe rozgrywki, które odbędą się najpewniej już podczas BlizzCon 2023 w Anaheim w Kalifornii. Wśród zwycięzców poszczególnych grup znalazły się następujące reprezentacje:

AMER AAMER BAPAC AAPAC BEMEC AEMEC B
Stany ZjednoczoneKolumbiaKorea PołudniowaAustraliaWielka BrytaniaArabia Saudyjska
KanadaBrazyliaJaponiaTajlandiaHiszpaniaFinlandia
MeksykHong KongFrancja

Do powyższych drużyn dołączy reprezentacja Chin, która wedle Blizzarda w poprzednich finałach osiągała bardzo dobre wyniki. Stoi to trochę w sprzeczności z równymi szansami i zmuszaniu chociażby Korei i Stanów do brania udziału w eliminacjach grupowych. W końcu te reprezentacje również pokazywały się z bardzo dobrej strony i tłumaczenie Blizzarda niestety stoi na bardzo niskim poziomie.