Ponad 7 000 zbanowanych kont w Overwatch

Blizzard 2020 rok zaczyna od fali banów w Overwatch . Tych jest aż 7 000.

banhammer w overwatch

Na łamach koreańskiego forum Battle.Net pojawił się wpis deweloperów informujących o kolejnej fali banów nałożonych na koreańskich graczy. Część graczy otrzymała czasowe bany, natomiast inni pomniejsze kary jak np. zakaz rozgrywek rankingowych czy wyciszenie. Zbanowanych kont jest 7225 i w wielu z nich powtarzały się zarzuty związane z niepoprawnym językiem, trollingiem czy griefiengiem.

Standardowo jak wynika bezpośrednio z koreańskiego prawa, deweloperzy zobowiązani są do ujawnienia nazw wszystkich kont osób, których dotyczyły przewinienia. Pełną listę znajdziecie pod tym adresem.

Skuteczność banowania w Korei Południowej jest niemal znikoma

Problem banowania w Korei Południowej wynika w głównej mierze z popularności kafejek internetowych, w których gracze często przebywają aby spotkać się ze znajomymi i wspólnie grać w Overwatch czy inne gry.

Każda kafejka posiada odrębny system kluczy, gdzie gracze mogą swobodnie tworzyć nowe konta w ramach jednego klucza. Oznacza to, że jeśli jedno konto gracza zostanie zbanowane szybko może założyć sobie kolejne i kontynuować rozgrywkę. Z tego powodu praca nad utrzymaniem porządku na koreańskich kontach jest tak żmudna.