Producent wykonawczy Overwatch opuszcza Activision-Blizzard. Kolejne duże odejścia

Tym razem firmę opuszcza Producent Wykonawczy i Wice Prezydent ds. Overwatch Chacko Sonny i CLO Activision-Blizzard (Chief Legal Officer) Clarie Hart.

Ciągle zagęszczająca się atmosfera wokół firmy i okoliczności 'wypchnięcia’ na rynek Overwatch 2 powoduje odejścia kolejnych bardzo istotnych dla poprawnego funkcjonowania firmy osób.

Chacko Sonny (Producent Wykonawczy Overwatch) pracował w Team4 od 2016 roku i o swoim odejściu po prostu poinformował swoich współpracowników w krótkim emailu bez podawania przyczyny lub jakichkolwiek wyjaśnień.

Chacko jako Wice Prezydent marki Overwatch był określany jako ’stabilizujący filar zespołu po odejściu Jeffa Kaplana’. Rzecznik prasowy Activision-Blizzard ujawnił, że jak na razie nie ma wybranego następcy w miejsce ustępującego Chacko. Ostatnim dniem jego pracy będzie dzień rozgrywania Finału OWL i pokazu/prezentacji Overwatch 2.

Ważniejsze w tym newsie jest jednak to, że Dyrektor do spraw Prawnych (CLO) Activision-Blizzard Clarie Hart na profilu LinkedIn ogłosiła swoje odejście w ten sam dzień, kiedy oficjalnie uruchomiono federalne śledztwo przeciwko korporacji, którą ona reprezentowała jako szef całego działu prawnego.

Praca CLO polega na kierowaniu zespołem prawnym korporacji, przydzielaniu prawników firmy do konkretnych zadań, wyznaczaniu kierunków i działań oraz minimalizowaniu zagrożeń prawnych dla firmy.

W jakim stopniu Claire była świadoma tego co się dzieje w firmie i tego co ukrywał i wyciszał HR? W jakim stopniu była w to zaangażowana jeszcze nie wiemy. Ale dowiemy się dzięki temu, ze Federalna Komisja domaga się korespondencji całego zarządu spółki.

Jeżeli ujawniona zostanie wiedza i decyzja o ukryciu tej informacji przed inwestorami, to spekuluje się, ze może to być podstawa nawet do odebrania licencji i dalszych bardzo poważnych reperkusji i pozwów na wiele milionów dolarów.

Dla zachowania integralności chcę zaznaczyć bardzo wyraźnie, ze przestrzegam przed potencjalnym publicznym linczem i fałszywym przypisaniem winy. Tak samo jak broniłem w kilku innych przypadkach niesprawiedliwie oskarżonych osób, tak i tutaj musimy wstrzymać się z ocenami. Od tego będzie sąd federalny i branżowe komisje dyscyplinarne.

Jakie są prawdziwe powody jej odejścia jednak jeszcze nie wiemy. Całkiem możliwe jest to, ze zrezygnowała ze stanowiska ponieważ zastała ten stan po poprzednikach (zajmowała to stanowisko ponad 3 lata), i po prostu ze względów moralnych nie chce bronić tej firmy uznając jej winę. Jednak z drugiej strony 3 lata to wystarczająco długi czas na zareagowanie i uzyskanie wiedzy o patologiach trapiących firmę.

Jedno jest pewne – żarty się skończyły, Activision aby się ratować może nawet pozbyć się Blizzarda.