Prosi często zażywają psychotropy aby zdobyć przewagę nad innymi

Adderall to najbardziej znany psychotrop, który pozwala zdobyć przewagę nad przeciwnikami. Prosi często je zażywają aby być pro...

adderall problem prosów w Overwatch

Scena esportowa zaczyna przeżywać prawdziwe oblężenie Adderallu, leku na ADHD. Zawarte w nim środki mają powodować koncentrację i skupienie, co dobrym zawodnikom pozwala osiągać jeszcze lepsze wyniki. MKOL dodałby o ile już nie dodał ten środek do listy zakazanej. Oznacza to, że jeśli zawodnik będzie posiadał we krwi owy lek zostaje automatycznie zdyskwalifikowany.

Branża esportowa zdaje się nie widzieć tego problemu i większość lig nie weryfikuje podczas meczów czy zawodnicy coś biorą czy nie. Problem ten występuje również w Overwatch League, gdzie według Taimou, byłego już zawodnika Dallas Fuel jest to powszechna praktyka.

Przynajmniej 20 zawodników zażywa Adderall w Overwatch League

Jednak jest to problem globalny dotyczący większości gier komputerowych. Z tym samym problemem ściera się Call of Duty, Gears of War czy Overwatch. Do tej pory testy antydopingowe powadzone są jedynie przez ESL w ramach turniejów Counter-Strike: Global Offensive.

Co ciekawe Activision Blizzard co prawda posiada w swoim regulaminie zakaz stosowania takich środków jednak nie idą za tym testy antydopingowe, a firma zapytana o więcej szczegółów przez Washington Post odmówiła komentarza. Zatem firma najpewniej wie o problemie i zamiata to pod dywan, albo przedłużają czas potrzebny na dodanie testów antydopingowych ponieważ wiązałoby się to z dużo większymi kosztami organizacyjnymi. Jednak najbardziej szokującą wypowiedzią jest ta ujawniona przez Nate Nenzera, byłego komisarza OWL, który stwierdził, że Adderall jest legalny w Stanach Zjednoczonych i nie ma danych pozwalających uznać, że pomaga uzyskać przewagę w Overwatch…

Adderall jest popularny w branży od wielu lat. Stosowany jest przez setki jak nie tysiące osób i to nie tylko prosów ale również popularnych streamerów, którzy chcą utrzymywać wysoki poziom swoich streamów.