Przeciek – nowe umiejętności Orisy, Doomfista i Sojourn z Overwatch 2!

W sieci pojawił się przeciek, w którym ujawniono umiejętności Orisy, Doomfista i Sojourn z Overwatch 2.

rework umiejętności orisy i doomfista w overwatch 2

Aktualnie trwają alfa testy trybu PvP w Overwatch 2, w którym biorą udział deweloperzy i ich rodziny, prosi Overwatch League jak i ich kluczowi partnerzy. Portal GGRecon ujawnił umiejętności Orisy, Doomfista i Sojourn, które zobaczymy w grze, a które to powinniśmy byli poznać dopiero podczas startu beta testów Overwatch 2, które odbędą się pod koniec kwietnia.

Według informatorów portalu w grze znajduje się znacznie mniej tarcz, a same tanki ucierpiały najbardziej w związku ze zmianą podejścia do rozgrywki w Overwatch 2.

Jeśli zaś chodzi o samych bohaterów. Sojourn odebrana została pozytywnie, jednakże według źródeł jest ona overpowered. Bohaterka zadaje ogromne obrażenia poprzez użycie umiejętności karabinu rail-gun pozwalający jej zabić jednym strzałem w głowę. Dodatkowo posiada umiejętność wślizgu tak w poziomie jak i pionie z 5-sekundowym odnowieniem, które w praktyce działają jako ulepszona wersja butów Baptiste.

Orisa z kolei to bohaterka, która otrzymała najwięcej zmian według źródeł portalu. Jedyną umiejętnością, która pozostała bez zmian to Umocnienie, które teraz daje jej dodatkowe punkty życia. Pozostałe umiejętności zostały wymienione i teraz są nimi Energy Spear, czyli rzut włócznią, który odrzuca przeciwników, a w przypadku trafienia w ścianę zadaje dodatkowe obrażenia, jak i Spear Spin, który docelowo ma zastąpić tarczę Orisy. Umiejętność ta absorbuje wszystkie pociski przeciwników, zwiększając jej prędkość ruchu i odrzucając przeciwników ze swojej drogi.

Ultimate bohaterki jest z kolei Terra Lance, która przyciąga przeciwników w kierunku Orisy na dużym obszarze, zmniejszając otrzymywane obrażenia oraz dodając niewrażliwość na zdolności CC. Przeciwnicy w ramach działania umiejętności otrzymują obrażenia im dłużej znajdują się pod wpływem działania umiejętności.

Doomfist z kolei po zmianie do roli tanka otrzymał więcej HP jak i modyfikacje dotychczasowych zdolności. Obrażenia Rakietowego Ciosu zostały znacznie zmniejszone, ale dzięki nowej umiejętności zyskuje na funkcjonalności. Podobnie jak Orisa tak i Doomfist otrzymał zdolność absorbującą obrażenia przeciwników. Źródła podają, że nosi nazwę Power Block i ładuje Rakietowy Cios do poziomu znanego z aktualnej wersji gry. Z kolei umiejętności Podbródkowy i Fala Sejsmiczna zostały połączone w jedną umiejętność. Pierwszym etapem umiejętności jest podrzucenie przeciwnika, z kolei drugim uderzenie w przeciwników Falą Sejsmiczną.

Dopóki wszystkie informacje nie zostaną potwierdzone oficjalnie są jedynie spekulacjami. Jednak portal GGRecon już wcześniej ujawniał przecieki z Overwatch League, które się potwierdzały.

Pozostaje nam czekać na dzisiejszy stream, na którym być może dowiemy się szczegółów dotyczących tych bohaterów, na który zapraszam ponieważ będziemy robili co-stream na kanale Rushing Turtles i dyskutowali na czacie!

Źródło: GGRecon