Pula bohaterów może zostać usunięta z Overwatch

Jeszcze przed wprowadzeniem puli bohaterów do Overwatch, Jeff Kaplan przyznał, że pula bohaterów może zniknąć zanim gracze się na dobre do niej przyzwyczają.

pule bohaterów znikają z overwatch

Pula bohaterów to nowa funkcjonalność, która w marcu ma pojawić się w grze. Deweloperzy słuchając lamentów społeczności, która domagała się wprowadzenia banów postaci, ale w odmienny sposób. Aby uniknąć rozwoju toksyczności gry i decydowaniu o tym, którym bohaterem ma nie grać przeciwnik Jeff Kaplan powiedział, że każdego tygodnia będą banowane najpopularniejsze postacie z zeszłych tygodni.

Pula bohaterów jest rozwiązaniem połowicznym, ale który rzeczywiście może mieć wpływ na rozwój mety w Overwatch. W końcu brak np Orisy czy Sigmy może być kluczowe by gracze wymyślili nowe strategie.

Jeff Kaplan przyznał również, że pule bohaterów mogą w ogóle zniknąć z Overwatch jeśli ta funkcja nie będzie się sprawdzała. To właśnie współpraca z graczami będzie tu decydowała o tym ilu bohaterów i jak często będzie banowanych w grze. Wśród deweloperów pojawiły się głosy, że pule bohaterów powinny być zmieniane nawet codziennie czy wręcz co mapę. I jakkolwiek to fajnie brzmi jestem raczej za rozwiązaniem tygodniowym ponieważ gracze zostaną zmuszeni przez dłuższy czas próbowania nowych rozwiązań w grze.