Pule bohaterów – znamy zasady funkcjonowania nowego systemu w Overwatch

Wraz ze startem 21 sezonu gier rankingowych, w Overwatch zobaczymy Pule bohaterów, nowy system banowania postaci by Blizzard.

pule bohaterów w overwatch

Bany bohaterów, które chcieli wprowadzić gracze został niejako wprowadzony, ale w zupełnie inny sposób niż tego byśmy oczekiwali. Blizzard postanowił wprowadzić system puli bohaterów, w której co tydzień kilka postaci, które dominują w mecie będą blokowane. W ten sposób deweloperom zależy aby gracze zwiększyli swoją pulę postaci, którymi będą grali na rankedach, a co jednocześnie wpłynie na rozwój mety i brak stagnacji w grze.

W dev update, który pojawił się wczoraj Jeff Kaplan ujawnił, że system ten pojawi się w 21 sezonie gier rankingowych. Oznacza to, że Szybka gra będzie w dalszym ciągu pozbawiona blokady bohaterów. Sam co prawda nie zdradził zasadniczo więcej na temat jego działania, ale te poznaliśmy dzięki postowi zamieszczonemu na stronie OverwatchLeague.com

Hero Pool – jak działa system puli bohaterów w Overwatch?

Nie sądzę, aby Blizzard wprowadzał odrębne zasady funkcjonowania owego systemu w grach rankingowych i OWL. W przypadku tego drugiego system będzie polegał na banowaniu czterech postaci w grze: 1 tanka, jednego supporta i 2 DPSów. Postacie, które zostaną zbanowane to bohaterowie, którzy byli najczęściej grani w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jeśli zatem przez dwa tygodnie oglądaliśmy non stop Orisę i Sigmę możecie być pewni, że jeden z nich zniknie na najbliższy tydzień rozgrywek.

System co tydzień będzie wybierał kolejnych bohaterów, jednak jeśli jedna postać zostanie zbanowana na tydzień, nie będzie mogła być zbanowana na kolejny. Blizzard chce uniknąć sytuacji, w której jeden bohater będzie nieobecny przez najbliższe dwa tygodnie. Dodatkowo system będzie wybierał te postacie losowo spośród tych, które miały najwyższe wskaźniki grywalności. Czyli jeśli Orisa i Sigma byli w grze i Orisa miała o 5% wyższy wskaźnik wyboru, niekoniecznie właśnie ona będzie zbanowana.

Jestem strasznie ciekawy jak ten system rozwinie się w przyszłości. Jeff Kaplan wspominał, że będzie to wersja eksperymentalna i nie wiadomo w jakiej formule i czy w ogóle zostanie. Być może zostaną wprowadzone dodatkowe modyfikacje per mapa czy tryb ale o tym zdecydują dane, które zostaną zebrane w marcu.